Informacje o filmie

To nowy film przygodowy Luca Bessona, reżysera Léon: Profesjonalista (1994), Piąty element (1997) i Lucy (2014), oparty na serii komiksów, która zainspirowała pokolenie artystów, pisarzy i twórcy filmów. W dwudziestym ósmym wieku major Valerian (Dane DeHaan) i sierżant Laureline (Cara Delevingne) stanowią zespół specjalnych agentów, których zadaniem jest utrzymywanie porządku na ludzkich terytoriach. Na zlecenie Ministra Obrony (Herbie Hancock), oboje wyruszają na misję do zdumiewającego miasta Alfa - stale rozwijającej się metropolii, w której gatunki z całego wszechświata zbiegały się przez stulecia, aby dzielić się wiedzą, inteligencją i kulturami inny. W centrum Alfy kryje się tajemnica, mroczna siła, która zagraża pokojowemu istnieniu „Miasta Tysiąca Planet”, a major Valerian i sierżant Laureline muszą ścigać się, aby zidentyfikować grasujące zagrożenie i chronić nie tylko Alfę, ale i przyszłość Wszechświata.

Widziałem to po raz trzeci i jeśli lubisz filmy akcji Sci Fi i bardzo atrakcyjne gwiazdy... będziesz się świetnie bawić!!!

Ernest Jakubowski

Publiczność nie! Dlaczego wszyscy porównują to do Gwiezdnych Wojen? Jakiś przypadkowy dzieciak, który marnuje pieniądze tatusia na iPhone'a, przypadkowo kręci teraz lepszy film niż „Gwiezdne wojny” Disneya. Ten film jest inny, wizualizacje są szalone, a aktorka to kokietka.

inż. doc. Stefan Sadowski

O wiele lepsze niż ostatnie Gwiezdne Wojny i większość innych filmów science fiction. Bardzo pomysłowe, plus dużo zabawy i akcji. Wbrew kilku innym opiniom uważałem, że aktorzy pasowali do ról i wykonali świetną robotę. WSZYSTKIE postacie, łącznie z cyfrową, zachowywały się jak prawdziwi ludzie, a nie tylko mechanicznie posługując się formułą zaczerpniętą z poprzednich filmów. Jeśli nie lubisz postaci na ekranie, nie oznacza to, że gra była zła. Może to tylko odzwierciedlenie twojego dyskomfortu w oglądaniu określonych ról. Jest tu skromny pierwiastek romansu, który zawsze wprawia niektórych widzów w zakłopotanie podczas strzelaniny i pościgu. Konkluzja: ten film jest poważnie niedoceniany.

Anita Malinowska

Zwiastun

Podobne filmy