„Z niczego” – czy nie-energię można wytworzyć z pustej przestrzeni? W latach dwudziestych Carl Schappeller twierdzi, że był w stanie opracować mechanizm – maszynę – za pomocą której można udostępnić niezbadaną dotąd formę energii – energię kosmiczną. Mobilizuje wielu zwolenników. Kościół katolicki, dawna niemiecka rodzina cesarska, angielska marynarka wojenna i liczne osoby prywatne należą do jego zwolenników, którzy wspierają go milionami.

W jakiś sposób streszczenie podsunęło mi pomysł, że film będzie wiernym odwzorowaniem tego, co się faktycznie wydarzyło. Dlatego rozwój fabuły był zaskakujący, co mi się podobało, inaczej mógłbym obejrzeć film dokumentalny. Rozwój postaci był na tyle dobry, że interesował cię główny bohater. Zapisz zegarek.

Mateusz Mróz

Wyjątkowo wspaniała opowieść o Karl Schappeller, który był wczesnym pionierem nauki o wolnej energii. Jest austriackim fizykiem teoretykiem, który zbiera pieniądze na opracowanie urządzenia darmowej energii przed II wojną światową. Daje nadzieję na zmianę paradygmatu technologii, która sprawia, że ​​jest kultem osobowości. Wspiera go kilku wybitnych inwestorów oraz miejscowi mieszczanie. Prowadzi wspanialszy styl życia niż większość. Pojawiają się insynuacje o jego powiązaniach z okultyzmem; nie jest kultem diabła, ale otwartością na nietradycyjne duchowe idee. Potwierdza wpływ, jaki miał na autora Cyrila Davisona, który napisał książkę o teorii Shappellera, Fizyka pierwotnego stanu materii. Historia jest kontynuowana jako dokument, najpierw w języku niemieckim, opisujący materiały i efekty, które pozostawił. Film dokumentalny jest następnie kontynuowany w języku angielskim, opisując obecny postęp tej nauki (2015 r. n.e.). Ten film można znaleźć na Vimeo i oferuje angielskie napisy.

Hubert Wiśniewski

Zwiastun

Podobne filmy