Informacje o filmie

Małżeńska para graczy, Max i Annie, próbują mieć dziecko, ale ich próby kończą się niepowodzeniem z powodu stresu Maxa związanego z jego poczuciem nieadekwatności w porównaniu z jego odnoszącym sukcesy, atrakcyjnym bratem Brooksem. Podczas rutynowego weekendowego wieczoru gry Maxa i Annie z ich przyjaciółmi Ryanem oraz małżeństwem Kevinem i Michelle, Brooks pojawia się na Maxie, przyjeżdżając Corvette Stingray (samochód marzeń Maxa) i dzieląc się zawstydzającą historią z dzieciństwa o Maxie. Brooks proponuje, że poprowadzi następny wieczór meczowy w domu, który wynajmuje, gdy jest w mieście. Tymczasem Max i Annie starają się utrzymać swoje wieczory w grze w tajemnicy przed sąsiadem Garym, niezręcznym policjantem po rozwodzie z ich przyjaciółką Debbie.

Game Night, choć mało prawdopodobne, by kiedykolwiek uznano ją za klasyczną, przezabawną komedię, jest odświeżającą i oryginalną grą mainstreamową, która jest zdecydowanie najlepszą głośną hollywoodzką komedią, jaka kiedykolwiek pojawiła się na naszej drodze. Wyreżyserowany przez duet scenarzystów Horrible Bosses i reżysera wakacji, Johna Francisa Daleya i Jonathana Goldsteina, Game Night przenosi jednorazową noc gier planszowych tylko dla nerdów na wielki czas, gdy stajemy się częścią nocy gier z różnicą jako Jason Bateman i Kochająca gry para Rachel McAdam, Max i Annie, i ich grupa przyjaciół próbują uratować odnoszącego sukcesy brata Maxa, Brooksa (w tej roli znakomicie zagrany przez Kyle'a Chandlera) z rzeczywistej sytuacji jako zakładnika. Jest to główna idea wysokiej koncepcji, która działa dzięki zapewnionej i często pomysłowo skonstruowanej reżyserii Daleya i Goldsteina oraz zdolności filmu do tego, aby obaj nie traktowali siebie zbyt poważnie lub nie grali według najniższych wspólnych mianowników. Wydaje się, że to wiele księżyców, ponieważ komedia tego typu nie była wypełniona niepotrzebnymi wulgaryzmami, seksualnymi żartami i głośnymi postaciami pobocznymi, ale na szczęście Game Night w dużej mierze unika tych komediowych pułapek i po prostu skupia się na opowiedzeniu naprawdę dobrej historii z dużą kolekcją dowcipów, które działają na własną korzyść. Wspaniale jest widzieć, jak Daley i Goldstein wychodzą z przełomu w pisaniu Horrible Bosses i względnym niewypałem w aktualizacji serii Vacation, ponieważ Game Night jest bez wątpienia najpewniej sfilmowaną kiedyś hollywoodzką komedią. Sam David Fincher byłby dumny, ponieważ duet nada filmowi wizualnego polotu i zadziorności, rzadko spotykanej w tego typu filmach gatunkowych, ze względu na sposób, w jaki kręcą niektóre ujęcia, takie jak prawdziwa gra planszowa lub przykuwająca wzrok sekwencja. We wspaniałym domu Game Night jest wypełnione wizualnymi perełkami, które w połączeniu z muzyką Drive i Neon Demon, kompozytora Cliffa Martineza, tworzą niezapomniany nastrój i otoczenie. Zbiega się z wygranymi Daleya i Goldsteina jest praca obsady filmów. Jason Bateman jest jak Jason Batemany, jak można się spodziewać, ale otoczony jest przez pokroju Rachel McAdams (która wygląda, jakby nigdy nie bawiła się tak dobrze) i wręcz przezabawnego Jessego Plemona jako super niezręcznego i potencjalnie seryjnego mordercę Maxa i Annie, jak sąsiad Gary , cała obsada wznosi swoją pracę na poziom, który daje nadzieję, że nie jest to ostatnia noc gry, którą spędzimy z tą kolorową grupą. Ostatnie powiedzenie - Jak każda noc dobrej zabawy, film Daleya i Goldsteina zapewnia mnóstwo zabawy, śmiechu i naprawdę niezapomnianych chwil. Game Night to hollywoodzkie kręcenie filmów komediowych zrobione dobrze i unikanie problemów, z którymi borykały się jej ostatnie kohorty (nadmierny czas trwania, niepotrzebna wulgarność, irytujące postacie); Game Night staje się godny polecenia wieczór w kinie. 4 jajka Fabergé z 5

Lena Kaźmierczak

To nie jest film, w którym szedłem, spodziewając się miłości, szczerze mówiąc, był to tylko kolejny film. Wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy od dłuższego czasu częstowano mnie jedną z najlepszych komedii, jakie widziałem. Bateman i McAdams są tak sympatyczni i charyzmatyczni, jak można się spodziewać, a reszta obsady też jest świetna. Pomaga to, że ta obsada dostała dobrze napisane, ciekawe postacie do pracy. Ten film może pochwalić się również błyskotliwą i kreatywną pracą kamery, a także bardzo pomysłowymi przejściami, które pomagają wciągnąć widza w historię i pokazują, jak wiele przemyśleń i wysiłku włożono w stworzenie tego filmu. Jest garstka dowcipów, które nie wylądują i niewielka liczba błędów logicznych, ale w większości jest to bardzo zabawna i rozrywkowa przejażdżka dreszczowa, także pozostań na początku napisów końcowych, ponieważ są bardzo dobrze zrobione. Trzymaj się z dala od zwiastunów tego filmu, ponieważ rozdają one pewne rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć, gdy wejdziesz, gdy ten trafi do Netflix, zdecydowanie to sprawdź.

Albert Kowalski

Zwiastun

Podobne filmy