W poczekalni na lotnisku mężczyzna na wózku inwalidzkim opowiada obcej osobie historię o ustalonym wyścigu konnym w 1979 roku, w wyniku którego zginęła cała rodzina. Na Manhattanie umiera dwóch bukmacherów i syn szefa mafii. Młody mężczyzna, który właśnie wyszedł spod prysznica, otwiera drzwi sąsiadce i wyjaśnia, że ​​jest z wizytą, ma zły tydzień, w tym został napadnięty i nie wie, gdzie jest jego kolega, który tam mieszka. Sąsiad jest rozmowny; ona jest koronerem. Przybywa dwóch bandytów i wierząc, że gość jest facetem, który tam mieszka, zabiera go do szefa z martwym synem, który każe mu zabić syna jego rywala mafii. Błędną tożsamością? Co łączy wątki? Policjanci patrzą.

Ten thriller kryminalny był naprawdę dobry. Bruce Willis, Josh Hartnett, Morgan Freeman, Ben Kingsley, Stanley Tucci i Lucy Liu wykonali świetną robotę w tym filmie. Fabuła filmu była trzymająca w napięciu i miała kilka zwrotów akcji pod koniec, co czyni film świetnym. Ten film zszokuje Cię i jednocześnie zabawi. To zdecydowanie trzeba zobaczyć.

Krzysztof Wiśniewski

Podobnie jak Northwest Alfreda Hitchcocka (1959) Slevin opowiada historię o przeciętnym mężczyźnie (Josh Hartnett), który zostaje złapany w zawiłą i równie śmiercionośną sieć z udziałem rywalizujących gangsterów (Freeman, Kinsgley), podejrzanego detektywa (Tucci), świata - słynny płatny zabójca (Willis) i nieodparta dziewczyna z sąsiedztwa (Liu). Po raz pierwszy zobaczyłem ten film, kiedy został wydany na DVD. Smutną częścią tego jest to, że był w koszu z rabatem Wal-Mart. Wyświetlacz, o którym wszyscy wiedzą, jest wypełniony albo naprawdę starymi filmami, albo naprawdę kiepskimi. Mając banknot pięciodolarowy i nie znając filmu, postanowiłem spróbować. Przewiń do przodu kilka godzin później i byłem zaskoczony tym, co właśnie obejrzałem. Szczęśliwy numer Slevin całkowicie zabrał mnie na przejażdżkę. Film zaczyna się w odosobnionym terminalu lotniska, a Bruce Willis na wózku inwalidzkim opowiada widzowi historię o przerażającej zbrodni, która miała miejsce wiele lat wcześniej. Historia minionej zbrodni zasługuje na twoją uwagę, ponieważ ułoży resztę filmu i wydarzenia, które się rozwiną. Jest wiele elementów, które sprawiają, że oglądanie tego filmu jest przyjemnością. Po pierwsze, talent aktorski. Hartnett nie grał swojej typowej roli nastoletniego łamacza serc, Freeman grał gangstera z zimną krwią, przeciwnego gangsterowi z rabinem Kingsleya, Willis zrobił swoje i wysadzał rzeczy, a Tucci zagrał twardego detektywa z mroczną przeszłością. A potem jest Lucy Liu. Po drugie kierunek. Paul McGuigan wykorzystał swój charakterystyczny styl i doskonale połączył akcję z napięciem, tajemniczością i odpowiednią dozą dowcipu. Każdy, kto nie jest zaznajomiony z jego pracą, powinien poświęcić kilka dni i obejrzeć Sherlocka z BBC, ponieważ to on sterował większością odcinków. Wreszcie pisanie. Jason Smilović, który przed tym filmem i po nim zajmował się tylko telewizją, naprawdę wiedział, co chce osiągnąć z założeniem, które się spełniło. Z powodzeniem napisał złożoną opowieść, zawierającą zwroty akcji, jakich można się spodziewać po filmie o błędnej tożsamości. Był również w stanie napisać zakończenie, które zatacza pełne koło bez dezorientowania publiczności. Podsumowując, Lucky Number Slevin uczy starego psa nowych sztuczek. Styl aktorski Hartnetta jest bardzo komplementowany przez dwóch zdobywców Oscara (Freeman, Kinsgley). Stylowe sceny akcji nie wydają się przesadne i nie są używane jako wypełniacz (kaszel kaszel Michaela Baya) i wreszcie zakończenie, choć mroczne, zaskoczy i zadowoli publiczność. IMDb przyznało Slevinowi Lucky Number 7,8 na 10. Zgadzam się z ich wynikiem, ale dlaczego nie dać mu 8? Choć mógł zdobyć uznanie krytyków, został wydany w ograniczonym zakresie, co nie pozwoliło na właściwe rozpoznanie filmu. Jeśli nie widziałeś tego filmu wcześniej, gorąco Ci to polecam, to jest super. Ten film jest zdecydowanie wart twojego czasu.

Marcelina Rutkowska

Nasza historia zaczęła się w umyśle pisarza Jasona Smilovica, a później została dobrze wyreżyserowana w filmie Paula McGuigana „Szczęśliwy numer Slevin”. Opowiada historię pozornie zapoczątkowaną przez błędną tożsamość. Podróżnik odwiedzający przyjaciela przyjmuje zaproszenie do pobytu w mieszkaniu w innym mieście. Tam jednak spotyka Lindsey (Lucy Liu), seksowną sąsiadkę z sąsiedztwa, zostaje uderzony i napadnięty w biały dzień, tuż przed porwaniem i groźbą śmierci, jeśli nie spłaci dużego długu i nie wyświadczy przysługi szefowi ', miejscowy ojciec chrzestny (Morgan Freeman). Jednak zdaje sobie również sprawę, że aby wykonać polecenie, musi zabić zupełnie obcego dla „Rabina”, rywala Ojca Chrzestnego (Ben Kingsley). Powód groźby pojedynku sięga około dwudziestu lat i dotyczy zawodowego zabójcy nazwiskiem Goodkat (Bruce Willis). Film jest przez chwilę zagmatwany i jeszcze bardziej zagmatwany, jeśli publiczność nie zwraca bacznej uwagi na interesujących graczy. Chociaż jest to poważna funkcja, włączenie czarnej komedii tworzy czarną sytuację, która jest doprawiona szybką akcją i mocnym podnieceniem. Josh Hartnett, gra Slevina Kelevra i walczy z gwiazdami filmu wagi ciężkiej. W sumie nieoczekiwany i wspaniały film polecany myślącym widzom. Wynik, . . . Klasyka w tworzeniu. ****

dr Łucja Szewczyk

Lucky Number Slevin to imponujący thriller kryminalny akcji z pewnymi wadami, ale w tym filmie dobro przeważa nad złem. Reżyser Paul McGuigan jest godny podziwu, tworząc ten film o facecie imieniem Slevin, który po błędzie tożsamości zostaje złapany w sam środek wojny między dwoma rywalizującymi ze sobą bossami przestępczymi znanymi jako Rabin i Szef. Josh Hartnett jest dobry jako Slevin, który może wiedzieć więcej o swojej sytuacji, niż przyznaje, a może nie. Hartnett sprawdza się w tej roli. Morgan Freeman jest świetny jako Szef, ale nie ma wiele do zrobienia. To samo może dotyczyć Bena Kinsgleya jako Rabina, ale on lubi Freemana, który nadal najlepiej wykorzystuje swoje złoczyńcy. Reszta obsady, w tym Lucy Liu, Stanley Tucci i Bruce Willis jako zabójca, są solidnymi postaciami drugoplanowymi w ograniczonym czasie ekranowym. Kilka sekwencji akcji jest dobrze wykonanych, a zawiła, ale niezbyt skomplikowana fabuła utrzymuje twoje zainteresowanie. Pomimo pewnych wad w rozwoju postaci, ten film był lepszy niż oczekiwano. Ogólnie Lucky Number Sleven to dobry thriller kryminalny akcji z ciekawym założeniem i wyjątkowymi występami obsady, która sprawia, że ​​jest to film wart czasu do obejrzenia.

doc. Amelia Krawczyk

Zwiastun

Podobne filmy