Od BBC Earth Films, studia, które przyniosło wam Ziemię, nadchodzi kontynuacja - Earth: One Amazing Day, zdumiewająca podróż ujawniająca niesamowitą moc świata przyrody. W ciągu jednego dnia śledzimy słońce od najwyższych gór, przez najdalsze wyspy, po egzotyczne dżungle. Przełomowe technologie filmowe przybliżają Cię dzięki obsadzie niezapomnianych postaci. Opowiedziana z humorem, intymnością i oszałamiającym poczuciem kinowego splendoru, Earth: One Amazing Day pokazuje, jak każdy dzień jest wypełniony większą ilością cudów, niż możesz sobie wyobrazić – aż do teraz.

Film ten, nakręcony przez BBC Earth na podstawie materiału z serialu przyrodniczego Planet Earth II, skupia się na jednym dniu na kontynentach, gdy wpadamy do świata przyrody. Opowiadane przez Roberta Redforda, widzimy tę słynną sekwencję wijących się węży goniących nowonarodzone iguany na plażach Wysp Galapagos, a młode legwany uciekają w samą porę. Istnieje rodzina kaszalotów, która rodzi i karmi swoje młode mlekiem, mleko musi mieć konsystencję twarogu. Mamy pingwiny, które wybierają się na niebezpieczną wędrówkę, aby nakarmić swoją rodzinę i mają nadzieję na znalezienie odpowiedniego gniazda. Dwie żyrafy walczą o miłość, ale starsza ma wystarczająco dużo wiedzy, by wiedzieć, kiedy uchylić się i wrócić nokautującym ciosem. Zebry przemierzają rzeki pełne krokodyli, a niedźwiedź próbuje podrapać swędzenie. Fotografia jest cudowna, ale jest tak, że widzieliśmy to już wcześniej, jeśli oglądałeś programy telewizyjne.

Laura Borkowska

Film dokumentalny BBC o spokojnym tempie, z narracją Roberta Redforda, który w ciągu jednego dnia podróżuje po całym świecie, aby odkryć cudowne wydarzenia w królestwie zwierząt. Widziałem wiele filmów przyrodniczych, ale ten zawierał wiele scen, których nigdy wcześniej nie widziałem, jak leniwiec przekraczający rzekę, próbujący odpowiedzieć na wezwanie potencjalnego partnera. Film, często kręcony w zbliżeniach, w zwolnionym tempie lub w trybie poklatkowym, oferuje naprawdę niesamowity wgląd w dziką przyrodę i nasze naturalne środowisko. Jest jedna sekwencja, w której węże czekają, by zaatakować młode legwany, gdy wynurzają się ze swojego miejsca gniazdowania, co może być zbyt trudne dla małych dzieci, ale w przeciwnym razie myślę, że cała rodzina mogłaby czerpać radość z tego dokumentu i uczyć się z niego. Ogólnie uważam ten film za wyjątkowy.

Anita Błaszczyk

Dlatego płacę abonament telewizyjny. Pięknie nakręcony i wspaniale zmontowany.

Sebastian Kamiński

Tak więc całkowicie nie zgadzam się z innymi komentarzami. Uważam, że ten dokument jest niesamowicie piękny! ! Nie wiedziałem, czego się spodziewać po pierwszym filmie Ziemia, który był niesamowity, ale byłem oszołomiony obrazami, które nakręcili… wysokiej jakości materiał filmowy o Ziemi jest po prostu cudowny. Nigdy nie miałem okazji oglądać serialu Planet Earth, więc nie mogę go porównać. Jeden niesamowity dzień na ziemi opowiada różne historie o różnych porach dnia z różnymi rodzajami zwierząt lub roślin. Muzyka idzie świetnie z filmem i nawet nie wyobrażam sobie, ile godzin musieli czekać, aby uzyskać tak piękne obrazy. Film zawiera również mocne przesłanie, musimy chronić naszą planetę, przyszłość jest w naszych rękach. To bardzo smutne widzieć, co zrobiliśmy z tą planetą. Zobacz, jeśli możesz ;)

doc. mgr Emilia Kołodziej

Robert Redford opowiada ten dokument BBC Earth. Podąża za światem przyrody od świtu do nocy przez cały dzień. To ci sami ludzie, którzy stworzyli Ziemię, a obraz jest tak piękny, jak oczekiwano. Jest wiele epickich walk na śmierć i życie. Ma też proste naturalne piękno. Promowali ten film, rozdając najbardziej soczysty fragment. Pamiętam fragment o pogoni za iguaną w kilku programach ESPN. Przeważnie jest to znajomy leniwy niedzielny zegarek popołudniowy. To jest piękne. To jest łatwe. To kojące. Jest przyjazny rodzinie.

Adrianna Michalak

Zwiastun

Podobne filmy