Sara, nastolatka z Gwatemali, obcina włosy, przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem i Samuelem wyrusza w ekscytującą i niezwykle niebezpieczną podróż na osławionej trasie pociągami towarowymi do Los Angeles. Mają nadzieję na lepsze życie w USA, gonią za marzeniem, nie zdając sobie sprawy, że może zupełnie nie być tym, czym się wydaje. Rodzące się uczucie do indiańskiego chłopca Chauka, którego Sara spotyka w drodze, przynosi gniew i rozgoryczenie. Jednak w konfrontacji ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony bandytów i skorumpowanych stróżów prawa, grupa nastolatków dostaje solidną lekcję przyjaźni i lojalności.

Szybka historia poruszająca tematy rzadko poruszane w gatunku telenoweli, takie jak wyrzucanie toksycznych odpadów, korupcja i uraz psychiczny. Obaj bohaterowie wykonują niesamowitą robotę, przedstawiając swoje postacie i mają wsparcie niesamowitej obsady. Oglądałem tę powieść początkowo, gdy miałem czternaście lat i w przeciwieństwie do wielu programów/filmów, które oglądałem jako dorosły, ta produkcja przetrwała próbę czasu. Dodam jeszcze, że w przeciwieństwie do wielu innych powieści, ta konkretna jest dość krótka (ok. 60 odcinków), dzięki czemu fabuła jest świeża i prosta, bez nierealistycznych zwrotów akcji, często stosowanych w gatunku jako sposób na przedłużenie widowiska. Wysoce rekomendowane.

Anita Kowalczyk

chodzę do szkoły na północno-zachodnim uniwersytecie i musimy to oglądać jako część programu nauczania dla średniozaawansowanych hiszpańskiego. mówią dość szybko, ale dużo z tego rozumiem, co jest dobrym znakiem. fabuła jest całkiem dobra z tego, co mogę śledzić, i gdyby była w prostym angielskim, prawdopodobnie oglądałbym ją z wyboru. pomysł morderstwa tylko po to, by zdobyć ziemię na składowanie toksycznych odpadów, wydaje się nieco naciągany, ale hej, to Meksyk. to pierwsza telenowela, którą obejrzałem przez cały czas i myślę, że stanowiła dla mnie świetny blok startowy. prawie żałuję, że nie mamy takich programów w USA. rozwój postaci niektórych postaci, takich jak Omar i Ofelia, jest dość przewidywalny, ale trójkąt miłosny między Alexem / Franco, Orianą i Flavio oferuje najlepsze zwroty akcji. flavio jest bardzo wyjątkową postacią, ponieważ chociaż jest zły, wydaje się, że ma w sobie dobrą passę. jak na ironię, okazuje się, że jest znacznie mniej inteligentny, niż sam uważa. Trochę niepokojący jest fakt, że Alex zakochuje się w Orianie po śmierci jej siostry bliźniaczki, jego żony, ale jeśli się nad tym zastanowić, jest to dość tragiczne. Alex tęskni za żoną i chce ją zastąpić, jednocześnie dokonując zemsty za jej śmierć, ale Oriana jest niewinna i po prostu chce być traktowana jak osoba, a nie własność. poboczny wątek z Elis i Alberto okazuje się być instrumentalny pod koniec serii, ale na początku wydaje się wymuszony. jednak aktorstwo w telenoweli wydaje mi się całkiem dobre. kiedy mogę wystarczająco skoncentrować się na emocjach, które bohaterowie przedstawiają między tłumaczeniami, wykonują dobrą robotę. oferuje świetną okazję do doskonalenia umiejętności mówienia po hiszpańsku, jeśli masz szansę, a ta piosenka przewodnia jest niezapomniana.... "cuando me miras asi..." hahahah

dr mgr Adrian Nowakowski

Podobne filmy