Informacje o filmie

Calvin Joyner został wybrany w szkole średniej jako facet, który ma największe szanse na sukces. 20 lat później jest księgowym. Gdy zbliża się jego zjazd w szkole średniej, próbuje nawiązać kontakt ze swoimi dawnymi kolegami. I kontaktuje się z nim ktoś o imieniu Bob Stone. Mówi, że w szkole był znany jako Robbie Weirdicht. Calvin pamięta, że ​​był zaczepiany, właściwie po wyjątkowo paskudnym dowcipie, który opuścił szkołę. Umawiają się na spotkanie, a Calvin jest zaskoczony tym, jak bardzo się zmienił. Bob prosi Calvina o pomoc. Mówi, że tak, a następną rzeczą, jaką zna, są mężczyźni, którzy wpadają do jego domu. To z CIA, ten, który dowodzi, szuka Stone'a, mówi, że jest nieuczciwym agentem. Kiedy nie mogą znaleźć Boba, odchodzą. Później podchodzi do Calvina, mówiąc mu, że nie jest nieuczciwym agentem, próbuje znaleźć osobę znaną jako Czarny Borsuk, która planuje sprzedać informacje, które w niepowołanych rękach mogą być katastrofalne. więc potrzebuje pomocy Calvina, by go powstrzymać. Calvin nie jest pewien, komu powinien wierzyć.

Centralna Służba Wywiadu widzi, jak gruby dzieciak z liceum, Rob Wierdich, upokorzony ostatniego dnia w szkole, przemienia się w muskularnego, ale nieśmiałego Roba Stone'a (Dwayne Johnson), który jest teraz agentem CIA. Dwadzieścia lat później i na horyzoncie zjazd liceum Stone spotyka się z Calvinem Joynerem (Kevin Hart), gwiazdorem znanym jako Golden Jet i jedynym, który przyszedł z pomocą Wierdichowi. Kariera Joynera jako księgowego nie była tak znakomita, jak obiecywała szkoła średnia, ale Stone chce wykorzystać swoje umiejętności do odszyfrowania niektórych transakcji finansowych. Agencja uważa, że ​​Stone zbuntował się i chce go dopaść. Jest to zasadniczo komedia akcji z kumplem. Hart jest w rzeczywistości prostym człowiekiem, pozostawiając lekką, głupkowatą komedię Johnsonowi. Tworzą dobry zespół, ale fabuła jest zbyt schematyczna i pozbawiona przygód. Mimo to niecodzienna charakterystyka Harta i Johnsona sprawia, że ​​ten film jest wystarczająco zabawny.

doc. Dawid Nowak

Świetnie się bawiłem w kinie (w 2016 roku). To bardzo zabawny, komediowy film akcji z sercem, który podnosi na duchu dzięki bardzo słodkiej postaci, którą gra Johnson :) Są 2 małe szczegóły, które mi się nie podobały. 1) Ponieważ postać Johnsona jest rzeczywiście niewinna, pełen poczucia winy uśmiech i spojrzenie, jakie obdarzył postać Harta za plecami pod koniec filmu, nie miały charakteru. A więc jedynym celem tego uśmiechu było oszukanie publiczności, by nadal wątpiła w jego niewinność. Rozumiem, że chcieli, aby publiczność zgadła aż do wielkiego objawienia na końcu, ale to nie był właściwy sposób. I 2) prawdziwa retrospekcja między postacią Johnsona i Aarona Paula podczas objawienia na końcu wydawała się tania/słaba, ponieważ działania Paula były zbyt komiczne, a zatem nierealistyczne w stosunku do postaci Johnsona. Mogli to łatwo naprawić. Ogólnie rzecz biorąc, mogę z łatwością wyjść poza te szczegóły i jak powiedziałem, bardzo podoba mi się ten film i bardzo podoba mi się to, że postać Johnsona polega na powstrzymywaniu łobuzów!

Joanna Czarnecka

Zwiastun

Podobne filmy