Kuch Kuch Hota Hai to historia Rahula i Anjali. Obaj są studentami St. Xavier's College. Anjali będąc chłopczycą bardzo dobrze dogaduje się z Rahulem i innymi chłopcami. Rahul i Anjali to także najlepsi przyjaciele. Będąc tak blisko siebie, Rahul i Anjali prawdopodobnie zakochaliby się, jednak byli zbyt zajęci zabawianiem się, będąc najlepszymi kumplami! A potem w ich życiu pojawiła się Tina (Ranee Mukherjee) córka dyrektora. Dla Anjali Tina była trzecim członkiem ich gangu, jednak dla Rahula jego życie nigdy nie było takie samo po spotkaniu z nią. Zakochał się w Tinie. Anjali w końcu zaczęła zakochiwać się w Rahulu, a kiedy w końcu udaje jej się podsumować odwagę, by powiedzieć Rahulowi o swoich uczuciach, Rahul mówi jej w swój zwykły przyjazny sposób, że zakochuje się w Tinie. Całkowicie go nieświadomy, złamał jej serce. Anjali ze złamanym sercem postanawia opuścić college w połowie semestru, wymyślając wymówkę. W tym momencie spełniają się podejrzenia Tiny.

Widziałem ten film przypadkowo pewnego dnia w domu przyjaciela. Pochodzi porządnie z Indii i zawsze namawiała mnie, żebym oglądał z nią indyjskie filmy, ale zawsze odmawiałam. Będąc generalnym fanatykiem kina, zgodziłem się obejrzeć ten film, nie oczekując wiele. Ale jak tylko dostałem się do historii (i przezwyciężyłem okropne i czasami niewidoczne napisy), byłem całkowicie uzależniony! Niezależnie od tego, czy była to reżyseria, czy wspaniała ekranowa obecność aktorów, coś w tym filmie miało zdolność uchwycenia emocji widza. Mogę powiedzieć, że będąc przyzwyczajonym do oglądania generalnie amerykańskich filmów, Kuch Kuch Hota Hai jest romansem, który wyróżnia się na tle typowej hollywoodzkiej historii miłosnej – zwraca uwagę na szczegóły i rozwój postaci w sposób, w jaki rzadko widziałem wcześniej. Chociaż byłem całkiem nowy w indyjskich „numerach muzycznych”, w które włączają się w swoich filmach, a nawet uważałem ich występy za trochę tandetne, bardzo podobały mi się niektóre piosenki. Świetne melodie, zwłaszcza utwór tytułowy — który dodał emocjonalnego wpływu samego filmu. W przyszłości na pewno będę szukał więcej indyjskich filmów.

Apolonia Dąbrowska

Reżyserski debiut Karana Johara „Kuch Kuch Hota Hai” jest jednym z tych filmów, które zawsze można oglądać i cieszyć się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Pomimo tego, że jest trochę bajkowa, bardzo dobrze sprawdza się w ramach swoich ograniczeń. Jest to jedna z tych pięknych komedii romantycznych w języku hindi, które tworzą unikalny kulturowy i artystyczny styl najsłynniejszych filmów głównego nurtu Bollywood. Jest to przyjemny i czarujący obraz, który może rozśmieszyć, wypłakać, a czasem nawet wzdrygnąć się z irytacji, ale dzięki temu będziesz stale się bawić. Film wprowadza słynne stwierdzenie Johara, że ​​pierwszym krokiem do miłości jest przyjaźń i robi to w nieco tandetny, ale raczej przekonujący sposób. Film jest przejmującą historią dwojga przyjaciół, chłopaka i dziewczyny, którzy rozumieją, że naprawdę się kochają, być może za późno. I tak to się dzieje. Płynie dobrze, z cudownie skomponowanymi piosenkami, ładnie napisanymi postaciami, kilkoma kliszami tu i ówdzie, wieloma sekwencjami komiksowymi, trochę też melodramatycznymi, ale co ważniejsze, dużo kolorów i zabawy w stylu Bollywood. Shahrukh Khan i Kajol pracują z elektryzującą chemią. Ich wspólne sceny to czysta magia. Obie dają rzemieślnicze występy. Kajol robi większe wrażenie jako fajna chłopczyca, która zmienia się w kobiecą, atrakcyjną i wrażliwą Anjali. Z wielkim przekonaniem pokazuje ból, radość, szczęście i zamęt, przez które przechodzi jej postać. Shahrukh jest fantastyczny jako młody, fajny facet, przyjaciel i chłopak, a później kochający i troskliwy ojciec, który stracił żonę i cierpi z powodu jej straty. Rani Mukherjee jest piękna i pełna życia, co sprawia, że ​​jest bardzo skuteczną, inteligentną i marzycielską dziewczyną. Nie jest to występ udany, ale bardzo szczery, zasługujący na pełną pochwałę. Salman Khan jest bardzo dobry i co zaskakujące, udaje mu się imponować nawet krótkim, pozornie nieistotnym wyglądem. Może dlatego, że jego postać wywiera ogromny wpływ na fabułę filmu i na widza. Bardzo podobała mi się muzyka z filmu, tytułowa piosenka jest moją ulubioną, a między innymi melancholijna "Tujhe Yaad Na Meri Aayee" jest bardzo piękna. Pod koniec pojawia się kilka przesadnie melodramatycznych sekwencji, ale płyną one na tyle dobrze, by przynieść długo oczekiwane zakończenie. Kuch Kuch Hota Hai to ogólnie świetna rozrywka i obowiązkowa pozycja dla miłośników kina hindi i jego filmów. Jest fascynujący, poruszający i zapada w pamięć, a ponowne odwiedzenie go zawsze sprawia przyjemność. Polecam.

doc. dr Barbara Czarnecka

Ten film jest dla mnie wyjątkowy, oznaczał koniec nauki i wejście do realnego świata, a jeszcze bardziej wzruszające było to, że właśnie ukończyłem studia na Uniwersytecie Strathclyde i nakręcono wiele piosenek na świeżym powietrzu na kampusie uniwersyteckim i okolicznych miejscach w Szkocji, do których mogłem się odnieść. To był punkt wyjścia do błyskotliwych, zaaranżowanych i profesjonalnych filmów w kinie indyjskim. Zwrócono uwagę na najdrobniejsze szczegóły, a także jako pierwsi: wprowadzili do filmów markowe ubrania, zadbano o nowoczesny ubiór, scenografię realistyczną i dobrze stworzoną, a co najważniejsze, postacie były dobrze rozwinięte – wiedzieliśmy, dokąd zmierzają skąd byli i dokąd zmierzali. SRK i Kajol są najlepszą parą we współczesnych bohaterach i razem wyglądają wspaniale. Mają w sobie chemię, która naprawdę się uzupełnia i wiedzą, jak trzymać się przeciwko sobie. Rani dobrze wygląda w swojej roli. Widać wyraźnie, że ma ogromny potencjał i wiele osiągnie w nadchodzących latach. Anupam Kher, Farida Jalal i Johnny Lever są świetni w swoich rolach i naprawdę dobrze pasują. Fabuła jest dobrze rozwinięta ze świetną reżyserią i napisami, widać, że Karan Johar będzie kamieniem milowym w kinie indyjskim. To naprawdę świetne, jak historia dzieli się na dwie części i po przerwie ma się wrażenie, że zostały przeniesione do innego świata niż ten, który widzieliśmy przed przerwą. Nie będę zbytnio zagłębiać się w tę historię, ale to nie jest twoja historia miłosna z młyna. Wszystko, co naprawdę muszę powiedzieć, to to, że widziałem ten film ponownie niedawno po kilku latach i nadal wygląda świeżo i nowocześnie i nadal sprawia, że ​​śmieję się i płaczę.

Justyna Maciejewska

Ten film może już stary, ale wciąż sprawia, że ​​płaczę, gdy Anjali i Rahul w końcu mają szansę być razem. Transformacja Kajol z uczennicy w dorosłą kobietę jest absolutnie niesamowita i całkowicie przekonująca. Daję jej 100% bycie uczennicą i każdą inną scenę, w którą jest zaangażowana! Kiedy Rahul wyznaje swoją miłość do Tiny, serce Anjali pęka, a jej reakcja jest ukazana w emocjonalnej piosence TUJHE YAAD NA MERI, która jest poruszającą częścią filmu. Jak zwykle Kajol i Shahrukh Khan błyszczą razem. Każda chwila, która wciągnęła ich na scenę, jest elektryzująca i sprawia, że ​​widz ma ochotę na więcej. Wierzę, że każdy film z tymi dwiema gwiazdami razem trafi na dach!

doc. dr Mariusz Andrzejewski

Zwiastun

Podobne filmy