Informacje o filmie

Dziennikarz United Press International Will Bloom i jego francuska niezależna fotoreporterka Josephine Bloom, która jest w ciąży z pierwszym dzieckiem, opuszczają swoją paryską bazę, by wrócić do rodzinnego miasta Willa, Ashton w stanie Alabama, na wieść, że jego ojciec, Edward Bloom, zachorował na raka, wkrótce umrze, odstawia się go od chemioterapii. Chociaż związany pośrednio przez matkę Willa/żonę Edwarda, Sandrę Bloom, Will był w separacji ze swoim ojcem przez trzy lata od ślubu jego i Josephine. Problem Willa z ojcem to fantazyjne historie, które Edward opowiadał o swoim życiu przez całe życie, nie tylko Willowi, ale całemu światu. Jako dziecko, gdy Edward był w dużej mierze nieobecny jako komiwojażer, Will wierzył w te historie, ale teraz zdaje sobie sprawę, że nie zna swojego ojca, którego, kontynuując opowiadanie tych historii, nigdy się nie pozna, chyba że Edward wyznaje prawdę. prawdę, zanim umrze. Na progu własnego życia rodzinnego Will nie chce być takim ojcem, jakim był dla niego Edward. Jedna z tych historii z dzieciństwa Edwarda – o tym, że widział własną śmierć w szklanym oku wiedźmy – doprowadziła go do objęcia życia, ponieważ nie musiałby się bać śmierci, wiedząc, kiedy i jak w końcu nadejdzie. Pytanie brzmi, czy Will będzie w stanie pogodzić historie Edwarda z jego prawdziwym życiem, bezpośrednio od Edwarda przed śmiercią i/lub z innych źródeł, a tym samym pozwolić Willowi na nowe zrozumienie siebie i swojego życia, przeszłości, teraźniejszości i przyszłość.

Will Bloom (Billy Crudup) zostaje poinformowany przez swoją matkę Sandrę Bloom (Jessica Lange), że jego ojciec Ed Bloom (Albert Finney) jest nieuleczalny i podróżuje ze swoją francuską ciężarną żoną Josephine (Marion Cotillard) do domu rodziców. Will i Ed zerwali związek trzy lata wcześniej z powodu wymyślonych i wymyślonych historii Eda Blooma o jego osiągnięciach w młodości. Will próbuje odnaleźć prawdziwą historię tajemniczego życia swojego ojca, w końcu dochodząc do zaskakującego odkrycia. Jestem wielkim fanem Tima Burtona i naprawdę wierzę, że "Big Fish" razem z "Edem Woodem" to jego najlepsze prace. Poczynając od wspaniałej i bardzo optymistycznej bajki w magicznym scenariuszu, o bardzo wspierającej gawędziarzu i marzycielu, który widzi świat pięknymi oczami. Dobór obsady to kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę: podobieństwo między znakomitą aktorką Alison Lohman z „Białego oleandra” i „Zapałek” a wciąż prześliczną, a także znakomitą aktorką Jessicą Lange jest niesamowite. Ewan McGregor i Albert Finney to także świetny wybór do roli Eda Blooma. Mimo przekonującego występu, Billy Crudup jest na niższym poziomie występu w porównaniu z resztą obsady, która ma takie nazwiska jak Helena Bonham Carter, Steve Buscemi i Danny DeVito. „Duża ryba” to rodzaj filmu, który można oglądać wiele razy. Mój głos to dziesięć. Tytuł (Brazylia): „Peixe Grande e Suas Histórias Maravilhosas” („Duża ryba i jego wspaniałe historie”)

Klara Pawłowska

Big Fish nie jest nawet w pobliżu idealnego filmu. Czasami dialog jest niezręczny, chwilami tempo się przeciąga, a Steve Buscemi jest, jak zawsze, dziwakiem. Istnieją dziwaczne i fantastyczne pomysły, które mogą wyrwać Cię z filmu. Mimo wszystkich jego wad nie mogę dać mu więcej niż 8. To powiedziawszy, jest to mój ulubiony film wszechczasów. Big Fish uderza we mnie. Bada wartość życia, nasze współczesne mity i ostatecznie naturę naszego człowieczeństwa. Nie płaczę łatwo i nie mówię tego tylko - nie płakałem na Liście Schindlera ani na Titanicu; ale Big Fish za każdym razem sprawia, że ​​płaczę. Ostateczne katharsis, w którym tożsamość mężczyzny, jego wartość, integralność i rodzina są potwierdzane, a jego życie było życiem wartym przeżycia. Tim Burton był zdecydowanie człowiekiem do pracy w tym filmie, a jeśli podobają ci się jego inne klasyki, takie jak Wielka przygoda Pee-wee'a, Sok z żuka i Batman, prawdopodobnie spodoba ci się również ten. Co jeszcze mogę powiedzieć, to mój ulubiony film.

Pola Kowalska

Zwiastun

Podobne filmy