Joanna i Grant Stayton III to niezwykle zamożna, pretensjonalna para mieszkająca na swoim jachcie. Żyją z pieniędzy rodziny Joanny. Jest suką kobiety, która źle traktuje innych i nie myśli o robieniu wszystkiego, czego potrzebuje, aby dostać to, czego chce, co zawsze dostaje. Więc kiedy ich jacht jest zacumowany w Elk Cove w stanie Oregon, a ona zatrudnia miejscowego stolarza Deana Profitta do wykonania jakiejś pracy, nie ma żadnych skrupułów, by usztywnić mu 600 dolarów za pracę, gdy nie spełnia jej oczekiwań, mimo że nie określiła wydać mu wcześniej. Kiedy ona i Grant wypływają z Elk Cove, wypada za burtę, powodując obrażenia, które powodują tymczasową amnezję. Grant postrzega ten wypadek jako okazję do porzucenia jej. Kiedy wiadomość o Jane Doe (Joanna) pojawia się w lokalnych wiadomościach, a Dean widzi, że osoba, którą zna jako Grant, zaprzecza jej znajomości, widzi również okazję: będzie twierdził, że jest jej mężem i uczyni ją swoją pokojówką – w tym jej zabranie opiekę nad czterema hałaśliwymi synami - przez około miesiąc, co uważa za równowartość tego, co jest mu winna. „Annie” (jak w końcu ją nazywają) nadal jest suką kobiety. Z biegiem czasu Dean zastanawia się nad tym, co robi, nie dlatego, że Annie jest taka jak Joanna, ale dlatego, że się w niej zakochuje i wygląda na to, że robi odwrotnie. Czy ich miłość może pokonać przeszkody równie pretensjonalnej matki, która jej szuka, albo czas, w którym ostatecznie odzyska pamięć?

Okrutna i bogata właścicielka jachtu Joanna Stayton (Goldie Hawn) zatrudnia biednego stolarza Deana Proffitta (Kurt Russell), aby przebudował jej szafę i zbudował stojak na buty. Nie lubi jego pracy, nie płaci mu i wyrzuca Deana i jego narzędzia za burtę. Dean gubi swoje narzędzia i wraca do domu, by spotkać się ze swoimi czterema problematycznymi synami w brudnym, prostym domu pośrodku pustkowia. Tymczasem Joanna ślizga się na pokładzie, wypada za burtę i znajduje się w stanie amnezji. Jej mąż Grant Stayton III (Edward Herrmann) trafia do szpitala i udaje, że nie zna Joanny, żeby podróżować samotnie. Dean postanawia wykorzystać Joannę do spłacenia długu, pracując dla niego w domu i przekonuje swojego lekarza, że ​​jest jego żoną i matką jego synów i ma na imię Annie. Kiedy Annie wraca do domu z Deanem, przeżywa koszmar. Ale wkrótce poprawia życie Deanowi i jego synom, a oni ją szanują. Tymczasem jej matka naciska na Granta, aby porozmawiał z Joanną, a on postanawia wrócić do szpitala. Co się stanie? „Overboard” to kolejny klejnot z lat 80-tych, być może najlepsza dekada dla komedii i komedii romantycznych. W tej romantycznej komedii wyreżyserowanej przez Gary'ego Marshalla Goldie Hawn kradnie film i pokazuje niesamowitą chemię ze swoim partnerem Kurtem Russellem. Mój głos to siedem. Tytuł (Brazylia): „Um Salto para a Felicidade” („Skok do szczęścia”)

Roksana Piotrowska

To komedia, która nie cierpi z powodu czasu ani wielokrotnego oglądania. Ma wszystkie cechy prawdziwego klasyka. Obsada, Goldie Hawn, Kurt Russell, Edward Hermann i Roddy McDowall, wszyscy zagrali dobrze. Czterech dziecięcych aktorów też radzi sobie bardzo dobrze. Ta historia jest zabawna i sprawia, że ​​się śmieję. W sumie bardzo zabawny film. Posiadam go i co jakiś czas będę go wrzucał do odtwarzacza DVD.

Mikołaj Szymczak

Za burtą to rodzaj zabawnego filmu do obejrzenia w dowolnym momencie. Widziałem to w kinie 14 lat temu. Dziś nadal oglądam go w telewizji lub na taśmie wideo. To naprawdę komediowy klasyk, którego w ogóle nie można lekceważyć. To naprawdę zabawne, zabawne i pouczające. Jeśli tego nie widziałeś, musisz na dobry czas. Świetna obsada aktorów i postaci, tęsknię za Roddym McDowallem. Chciałbym, żeby Roddy otrzymał tytuł szlachecki za życia. Kurt Russell i Goldie Hawn byli razem, co musi być jak wieczność w Hollywood lub przynajmniej kilka lat. Edward Herrmann ma świetną drugoplanową rolę jako mąż Joanny i Katherine Helmond z „Who's the Boss?” gra snobistyczną matkę Joanny z Nowego Jorku. Historia zaczyna się od bogatej Joanny, która chce mieć szafę na swoje buty, więc zatrudnia miejscowego stolarza, Kurta Russella, który nie spełnia jej kryteriów. Obraża go i maltretuje jak zwierzę i odmawia mu zapłaty. Kiedy przypadkowo wypada za burtę, traci pamięć. Kiedy bohater Kurta dowiaduje się o tym, postanawia sprowadzić ją do domu i zmusić, by mu odpłaciła. Zdarza się przewidywalne wydarzenie, więc oglądaj i oglądaj, a także nie oglądaj rzeźnej wersji telewizyjnej.

Kaja Borowska

Kurt Russell gra owdowiałego ojca czterech chłopców, którzy są tak daleko od Brady Bunch, jak tylko możesz. Sam jest trochę dużym dzieciakiem, który myśli, że liczy się tylko płacenie rachunków, zapewnienie jedzenia i dachu. W rzeczywistości bogata dziedziczka Hollywood, Goldie Hawn, zatrudnia go, by przerobił jej szafę na buty na jej jachcie, podczas gdy oni spędzają wakacje na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku na rzece Columbia. Kiedy nie spełnia jej najbardziej rygorystycznych standardów, sztywnieje Russellowi na 600,00 dolarów, które zamierzała mu zapłacić. Ale kiedy Goldie wypada za burtę w środku nocy i dostaje amnezji, Kurt uważa ją za swoją narzeczoną, a ona odchodzi, by zostać jego sługą. Dziwne rzeczy się zdarzają i w końcu Goldie zaczyna naprawdę myśleć, że należy do niego po jakiejś trudnej inicjacji. Praca w domu, a ona jest obca. Pomaga w tym jednak fakt, że ma jednego męża w postaci Edwarda Herrmanna. A jej etyka pracy została przejęta od jej matki Katherine Helmond, która najwyraźniej nie uczyła się z rodziną Helmsley. Kurt i Goldie oraz czwórka dziecięcych aktorów, którzy grają dzieci Kurta w Overboard, zapewniają najlepsze sceny w filmie. Niestety, robi się tak sprośnie, że ocena G jest niemożliwa. Mimo to PG jest tam, nawet jeśli jest blisko przewodu. Overboard to idealny rodzaj pojazdu dla Kurta i Goldie, a ich fani go zjedzą. Reszta filmu również zostanie upubliczniona.

Anita Borowska

Za burtą to fajny film! To także jedna z tych komedii romantycznych, która mogła być naprawdę okropna, ale udaje jej się nie tylko być lepsza niż przeciętna, ale DUŻO lepsza niż przeciętna pomimo „hollywoodzkiego” tonu. Istnieje kilka powodów, dla których numer jeden to chemia między Russellem a Hornem. W przeciwieństwie do wielu hollywoodzkich par z prawdziwego życia, które kręcą razem filmy i nie mają żadnej chemii, ta dwójka jest wyjątkiem. Oglądając film, można poczuć, jak bardzo ta dwójka naprawdę się lubi – widać to w ich pracy. Stworzyli naprawdę zabawną, dobrą, romantyczną komedię, która zgrabnie nie jest ani banalna, ani soczysta. Zamiast tego jest po prostu uroczy, zabawny i słodki – z odrobiną wesołości od czasu do czasu. Inną rzeczą, którą robią Horn i Russell, jest sprawienie, by ta niewiarygodna historia była w pewien sposób wiarygodna. W przypadku innych komedii romantycznych, na przykład „pokojówka na Manhattanie”, zawsze zdajesz sobie sprawę, że Jennifer Lopez gra rolę filmową. Dzieje się tak w wielu komediach romantycznych, ale w tym stworzone postacie są zabawne i niepowtarzalne i można to kupić bez ciągłego myślenia o aktorach / aktorkach stojących za rolami. Rzadko się zdarza, aby film był TYM Hollywoodem i nadal był tak zabawny, jak był. To jedna, z której może korzystać cała rodzina. Fajnie jest patrzeć, jak arystokrata z amnezją i szorstki cieśla ze złotym sercem zaczynają mięknąć w stosunku do siebie i ostatecznie zakochują się w sobie. Co najlepsze, film nie spieszy się z tym i nie tylko wrzuca wydarzenia, nigdy się nie nudzi i zawsze jest fajnie go oglądać. Oczywiście niektóre części są nierealne – ale kogo to obchodzi? To idealny film do oglądania, gdy jesteś w domu chory lub zmęczony i chcesz się ożywić, a także świetna randka, a także świetna rodzinna zabawa! Moja ocena to 8 na 10.

Liliana Pawłowska

Zwiastun

Podobne filmy

Dziewczyna na pożegnanie

The Goodbye Girl