W komedii romantycznej Roba Reinera Kiedy Harry poznał Sally w roli tytułowej występują Billy Crystal i Meg Ryan. Film rozpoczyna się od dwóch nieznajomych, którzy niedawno ukończyli Uniwersytet w Chicago, wspólnie podróżują samochodem z Chicago do Nowego Jorku, gdzie oboje mają się udać. Podczas podróży omawiają aspekty swoich postaci i życia, ostatecznie decydując, że mężczyźni i kobiety nie mogą być „tylko przyjaciółmi”. Przyjeżdżają do Nowego Jorku i rozchodzą się. Spotykają się kilka lat później w samolocie, a Harry ujawnia, że ​​jest żonaty. Spotykają się ponownie w księgarni kilka lat później, gdzie Harry ujawnia, że ​​jest teraz rozwiedziony. Od tego momentu oboje tworzą przyjaźń. W końcu ich bliskość powoduje, że ich najlepsi przyjaciele (w tej roli Carrie Fisher i Bruno Kirby) spotykają się i zakochują w sobie. Na imprezie sylwestrowej Harry i Sally mierzą się ze złożoną plątaniną emocji, które do siebie czują.

Czy możesz pokonać niektóre linie w tym filmie? Jako facet, którym jestem, tak bardzo utożsamiałem się z kwestiami Harry'ego i nie możesz pomóc, ale stanąć po jego stronie. Chemia między dwoma aktorami, Billym Crystalem i Meg Ryan, jest wspaniała i wierzysz w nich, kiedy rozmawiają, współczujesz im, gdy patrzą na siebie. Nawet przyjaciele są dobrze obsadzeni, Carrie Fisher i Bruno Kirby. To tak zrelaksowane aktorstwo i filmowanie, że nie robisz nic poza obserwowaniem, jak ci ludzie się zakochują, a wkrótce czujesz, że również jesteś zaangażowany. Z fantastyczną ścieżką dźwiękową, reżyserią, scenariuszem i aktorstwem to świetny film.

Iwo Czarnecki

Nie tak dawno temu w końcu udało mi się obejrzeć ten film, tyle o nim słyszałem, że musiałem go zobaczyć. Po obejrzeniu go po raz pierwszy pomyślałem, że jest dobry, ale muszę powiedzieć, że podobał mi się jeszcze bardziej podczas drugiego oglądania. Film jest absolutnie cudowny! Historia jest bardzo zabawna i od początku do końca interesuje cię postaciami. Dosłownie nie mogłem się doczekać, aby zobaczyć, co wydarzy się w następnej scenie. To jeden z tych filmów, które mijają bardzo szybko. Myślę, że to znak dobrego filmu, kiedy po prostu nie możesz uwierzyć, że jesteś już około godziny w filmie. Opowieść naprawdę ładnie płynie od sceny do sceny. Obsada też jest świetna w filmie. Billy Crystal wykonuje jeden ze swoich najlepszych występów i ma mnóstwo świetnych dowcipów w całym filmie. Meg Ryan wygląda tak samo pięknie jak zawsze i ma do siebie takie urocze podejście. Bruno Kirby i Carrie Fisher zdecydowanie również zasługują na wielkie uznanie, oboje również wykonali świetną robotę. Reżyser Rob Reiner wykonał świetną robotę z filmem, kontynuuj dobrą robotę Rob. Jeśli lubisz komedie romantyczne, zdecydowanie powinieneś zobaczyć ten film. Nawet jeśli nie interesuje Cię cała romantyczna część, komedia jest świetna i warta zobaczenia. Zdecydowanie polecam obejrzenie tego filmu. Mam nadzieję, że to lubisz. Dziękuje za przeczytanie, -Chris

inż. inż. Sebastian Majewski

Ten film rośnie jak dobre wino. Naprawdę nie zrozumiałem, kiedy został wydany po raz pierwszy; Unikałem tego jak zarazy. Ale ludzie mają ciekawą tendencję do dojrzewania i zmieniania swoich POV z czasem, i tak było ze mną. Ten film otworzył mnie na wiele rzeczy – wierzcie lub nie, na początku nie dostałem sekwencji „Zadzwoń do mnie”: zgubiłem się i przyznaj się do tego. Ale teraz się nie zgubiłem, a ten film jest częściowo za to odpowiedzialny. Meg może być powodem, dla którego chłopaki chcą oglądać ten film raz za razem, ale po pewnym czasie zaczynasz doceniać wkład Crystal w ten film. W dialogu jest całe jego imię. Dialogi w tym filmie są momentami po prostu niesamowite - sprawdź tutaj niezapomniane cytaty, jeśli widziałeś film i zapomniałeś. Nie wybrałbym tego filmu z beczki jako najprawdopodobniej tak wpływowego, ale faktem jest, że tak jest i słusznie. Wielkie wsparcie od Kirby'ego i Fishera. Dziś Hanks i Ryan są w parze, niewątpliwie dzięki Bezsenności w Seattle, ale można się zastanawiać, dlaczego nikt nie próbował ponownie połączyć Crystal i Ryana. Są fantastyczne. To jeden z najlepszych filmów w historii. Cały czas 10? Lub 20? czy 1000? Nie wiem; jest po prostu jednym z najlepszych - ma w sobie tę cechę. Opiekun.

Jędrzej Czarnecki

Uwielbiam komedie romantyczne, a to może być mój ulubiony. Pisanie Nory Ephron jest ostre i BARDZO zabawne, a idealna obsada zapewnia dialog z nieskazitelnym wyczuciem czasu. Posiadam go na DVD i prawie zawsze będę się do niego zwracał przez co najmniej kilka minut, kiedy zobaczę go w programie telewizyjnym. Jest tak wiele bezcennych momentów, że nie mogę wybrać jednego do podkreślenia; większość z nich jest subtelniejsza i zabawniejsza niż słynna scena Symulowanego orgazmu. Bruno Kirby i Carrie Fisher są idealni w swoich drugoplanowych rolach, a reżyseria Roba Reinera nie mogłaby być lepsza. Obawiam się, że w tej recenzji nie robię nic poza tryskaniem, ale super jest super i ciężko powiedzieć coś więcej.

mgr Marcin Malinowski

Zwiastun

Podobne filmy