Informacje o filmie

Kiedy kończy się wojna w Wietnamie, Billowi Randa i jego partnerowi Houstonowi Brooksowi z organizacji Monarch udaje się pozyskać od senatora Willisa finansowanie wyprawy na niedawno odkrytą Wyspę Czaszki. Zatrudnia byłego kapitana Jamesa Conrada do kierowania wyprawą; grupa żołnierzy pod dowództwem pułkownika Prestona Packarda; oraz nagradzany dziennikarz i fotograf Mason Weaver. Po przybyciu helikoptery muszą pokonać burzę i wkrótce zrzucają bomby na las, aby zmapować sejsmologię wyspy. Wkrótce zostają zaatakowani przez ogromnego goryla zwanego Kong, który niszczy helikoptery i zabija część załogi, a resztę rozprasza po wyspie. Grupa dowodzona przez Conrada spotyka Hanka Marlowa, ocalałego z II wojny światowej, który mieszka z plemieniem tubylców. Wyjaśnia, że ​​Kong chroni wyspę i tubylców przed podziemnymi potworami i nie może zostać zabity. Ale pułkownik Packard jest szalony, szukając zemsty za swoich ludzi, którzy zginęli.

Po zakończeniu wojny w Wietnamie Billowi Randa (John Goodman) i jego partnerowi Houston Brooksowi (Corey Hawkins) z organizacji Monarch udaje się uzyskać finansowanie wyprawy na niedawno odkrytą Wyspę Czaszki od senatora Willisa (Richard Jenkins). Zatrudnia byłego kapitana Jamesa Conrada (Tom Hiddleston), aby poprowadził ekspedycję; grupa żołnierzy pod dowództwem pułkownika Prestona Packarda (Samuel L. Jackson); oraz nagradzany dziennikarz i fotograf Mason Weaver (Brie Larson). Po przybyciu helikoptery muszą pokonać burzę i wkrótce zrzucają bomby na las, aby zmapować sejsmologię wyspy. Wkrótce zostają zaatakowani przez ogromnego goryla zwanego Kong, który niszczy helikoptery i zabija część załogi, a resztę rozprasza po wyspie. Grupa dowodzona przez Conrada spotyka Hanka Marlowa (John C. Reilly), ocalałego z II wojny światowej, który mieszka z plemieniem tubylców. Wyjaśnia, że ​​Kong chroni wyspę i tubylców przed podziemnymi potworami i nie może zostać zabity. Ale pułkownik Packard jest szalony, szukając zemsty za swoich ludzi, którzy zginęli. „Kong: Skull Island” to bezmózga przygoda z kilkoma głupotami. Na przykład liczba helikopterów na początku podróży Randy, Conrada i Packarda jest całkowicie niezgodna z wielkością ich statku. Bo pilot odważyłby się przebyć taką burzę w helikopterze. Atak wszystkich helikopterów na Kong jest absolutnie imbecylem. Większość postaw ocalałych jest co najmniej nierozsądna. Z drugiej strony przygoda jest bardzo zabawna, a efekty specjalne są na najwyższym poziomie. Dlatego najlepszą opcją dla widza jest wyłączenie mózgu i cieszenie się przygodą, ponieważ taki jest cel tego typu hitu. Mój głos to siedem. Tytuł (Brazylia): „Kong: A Ilha da Caveira” („Kong: Wyspa Czaszek”)

Kamila Mazurek

Szczególnie na początku przed wejściem na wyspę, na której mieszka Kong, jest to czysta oda do Apocalyose Now (1979). Wykorzystana ścieżka dźwiękowa, ujęcia z helikopterów i sposób realizacji zdjęć przypomną wielu ludziom w stosunku do starych filmów o wojnie w Wietnamie. To raz na wyspie akcja naprawdę się zaczyna i zaczyna się od apokalipsy (gra słów niezamierzona). Efekty są oszałamiające i od tego momentu ten film zamienia się w walkę ze stworami w jednym punkcie, a inna banda próbuje przetrwać. Od tego momentu zaczyna się mieszanka tytułów wymienionych w moim podsumowaniu. Ale nie zrozum mnie źle. To nie jest remake King Konga (wszystkie wydania). Jest samodzielny, a my ruszamy w kino pełne wspaniałych efektów. Nie jest to film do oglądania z młodzieżą, ponieważ walka z potworami jest pełna przerażającego napięcia. Lepszy niż oczekiwano Brutalność 2/5 Nagość 0/5 Efekty 5/5 Historia 3/5 Komedia 0/5

Julia Krajewska

Zwiastun

Podobne filmy