Młody chłopak odwiedza stary sklep z pamiątkami, gdzie spotyka tajemniczego starszego właściciela, pana Liu, który zaczyna mu opowiadać historię Ninjago, miasta w uniwersum Lego, które jest często terroryzowane przez złego Lorda Garmadona, który jest ojcem nastolatka Lloyd Garmadon i były mąż Misako (vel Koko). Ninjago gardzi Lloydem za to, że jest synem Lorda Garmadona, co naraża Lloyda na stres emocjonalny. Bez ich wiedzy Lloyd jest częścią tajnej siły ninja składającej się z Nyi, Zane'a, Jaya, Cole'a, Kaia i ich mistrza o imieniu Wu, którzy zawsze powstrzymują Garmadona przed przejęciem miasta Ninjago, walcząc z Mechami. Po kolejnej walce dywizja techniczna armii Garmadona pokazuje mu nowego Mecha..

Po pierwsze, to nie był film LEGO (i niewiele filmów może dorównać temu wyróżnieniu). Film Ninjago był po prostu filmem zrobionym z LEGO. Jeśli kiedykolwiek dotknąłeś cegły, prawdopodobnie spodoba ci się ten film. Jeśli nie, jest mniej prawdopodobne. To nie jest przełomowy film. Wątpię, czy to armata dla tych, którzy znają fabułę Ninjago, to wielka przeróbka wydarzeń. Ale pasuje do tego przytulnego królestwa oglądania i rozrywki. Nie musisz być fanatykiem LEGO, aby zrozumieć każdy dowcip, ale doświadczenie z dzieciństwa w zabawie pomaga. Kilka razy się rozśmieszysz, a kolorów jest naprawdę dużo. Dlaczego profesjonalni krytycy uważają, że to zła rzecz, jest poza mną. Ten film prawdopodobnie nie jest dla wszystkich. I wątpię, żeby tak było. Jest to film dla dzieci i dobrze trzyma się w tym królestwie, nie nudząc dorosłych na śmierć – co jest więcej niż można powiedzieć o wielu innych filmach dla „dorosłych” w 2017 roku.

Sebastian Michalski

To może nie jest najlepszy film Lego, ale jest słodki i zobacz go tak, jak naprawdę powinien zostać wydany prawdopodobnie późną wiosną Lloyd jest bohaterem i jest wyrzutkiem, ponieważ jest synem głównego antagonisty Garmadona i to, że tylko dlatego, że jedna osoba jest zła, nie oznacza, że ​​druga osoba nie jest taka, jak on i jedynymi przyjaciółmi, którzy są ninja takimi jak on. I jak walczy, by pokonać, a nie być naprawdę synem złoczyńcy. Ale kiedy nie udaje im się uratować miasta, mądry nauczyciel i mentor grany przez Jackie Chana nie tylko uczy ich sztuk walki, ale także sposobu życia i tego, jak Lloyd musi przejść przez bycie synem złoczyńcy. Musisz zlecić im uratowanie miasta, a Lloyd zyskuje szacunek. Jak w całym filmie nie chodzi tylko o walkę. Ale o spojrzeniu na dwie strony każdej historii. I choć główny czarny charakter naprawdę nie jest zły. Po prostu bardzo samotny. Ale gdy podąża za zespołem, aby dowiedzieć się, jak uratować miasto i świat, on i Lloyd łączą się w dziwny, ale niezawodny sposób Ponieważ nie potrzebujesz broni ani sztuk walki, ale musisz odkryć, kim jesteś jako osoba i z sercem. Will Lloyd i jego ojciec, z którym był w separacji, będą mogli ponownie się zjednoczyć i odłożyć na bok dzielące ich różnice, a młody chłopak zyskuje szacunek w mieście. Jako miasto niezależnie musi polegać na nim i jego przyjaciołach. Nie najlepszy film Lego, ale jest uroczy.

doc. dr Józef Pawłowski

Zwiastun

Podobne filmy