Na Manhattanie 10-letni Gabe odnajduje swoją pierwszą miłość, kiedy na zajęciach karate poznaje swoją byłą koleżankę z przedszkola, jedenastoletnią Rosemary. Zdezorientowany nowymi uczuciami i procesem rozwodowym ukochanych rodziców, Leslie i Adama, doświadcza cudownego nieznanego uczucia bycia zakochanym po raz pierwszy.

W samą porę! Zmęczyły mnie zwykłe komedie romantyczne - facet w liceum/studiu/pracy zakochuje się w pięknej dziewczynie - zaloty... romantyzm (mam na myśli sprawy fizyczne! dużo tego!) rozstanie .. ponowne połączenie.. szczęśliwe na zawsze. Zwykła formuła... jest stosowana od początku czasu i pozostanie tam, dopóki bomby atomowe nie zniszczą tego świata. ALE ten film miał coś innego do zaoferowania… oczywiście jest facet i na pewno jest dziewczyna… i tak! zakochał się! to oczywiste... bez tego nie byłaby komedia romantyczna... Jedna rzecz, która jest zdecydowanie inna w tym przypadku, to to, że chłopiec ma 10 lat, a dziewczynka… hmm… 11 lat… Więc... tak... genialny pomysł... patrząc na miłość z perspektywy dziecka. Coś, co widzieliśmy wcześniej w The Wonder Years… ale o wiele więcej. Daje ci bardzo osobiste spojrzenie na Nowy Jork i Manhattan. Emocje i uczucia wywołane całą aferą w tej sytuacji są realistyczne i bardzo zabawne. Ogólnie rzecz biorąc, dobry film z innym akcentem fizycznej strony miłości.. Proszę go obejrzeć! Jestem pewien, że pokochasz każdą sekundę!

Paulina Pietrzak

Film ten obejrzałem z polecenia dobrego przyjaciela, którego opinii ufam i powiem, że się nie zawiodłem. Myślę, że żałowałbym każdego, kto ogląda ten film i nie może znaleźć sposobu na odniesienie się do jego tematyki. Większość humoru (i jedną z rzeczy, które sprawiają, że ten film jest tak dobry) jest to, że opiera się na założeniu, że widz odnosi się do wydarzeń na ekranie. Pamiętam czasy w moim życiu, kiedy miałem takie same uczucia jak Gabe i te same obawy przed działaniem na nich. Występy dwóch młodych gwiazd są bardzo dobre, podczas gdy żadne z tych dzieci nie może mieć talentu Haley Joel Osment czy Dakoty Fanning (chociaż wiele niedawnych laureatek Oscara nie ma aktorskich kotletów Miss Fanning). Niemniej jednak te dzieciaki wykonują świetną robotę; dają występy zarówno dowcipne, jak i pełne niuansów. To są dwaj naprawdę sympatyczni wy aktorzy i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć ich w przyszłych przedsięwzięciach. Ten film nie otwiera żadnych nowych możliwości w opowiadaniu historii miłosnej, ale jest innowacyjny w podejściu do tematu zarówno z perspektywy dzieci, jak i bardziej szczegółowo, skupiając się na tym z punktu widzenia chłopców. Być może to sprawiło, że bardziej współbrzmiało to we mnie, jako człowieku, który doskonale pamięta, jak to było, gdy po raz pierwszy zaczął doświadczać uczuć, które Gabe zaczyna doświadczać w tym filmie. Jest to jednak film dla wszystkich i jest bardziej niż akceptowalny dla młodych i starszych. Nie jestem pewien, czy dzieci zbyt małe, by odnieść się do tematu, miałyby pełne uznanie dla filmu, jednak komedia fizyczna i mniej subtelny humor z pewnością nadal będą bawić się z młodą publicznością. Szkoda, że ​​ten film nie odniósł większego sukcesu początkowego, jeszcze osobiście nie spotkałem nikogo, kto widział ten film i nie kochał go tak jak ja. Mam nadzieję, że ludzie znajdą ten film w swoim lokalnym sklepie wideo i dadzą mu szansę, ponieważ jest to z pewnością najlepsza komedia romantyczna ubiegłego roku.

Kornelia Maciejewska

Na Manhattanie 10-letni Gabe (Josh Hutcherson) znajduje swoją pierwszą miłość, kiedy na zajęciach karate poznaje swojego byłego kolegę z przedszkola, jedenastoletnią Rosemary (Charlie Ray). Zdezorientowany nowymi uczuciami i procesem rozwodowym ukochanych rodziców, Leslie (Cynthia Nixon) i Adama (Bradley Whitford), doświadcza cudownego nieznanego uczucia bycia zakochanym po raz pierwszy. Kiedy moi znajomi z najlepszej wypożyczalni w Rio de Janeiro polecili ten film, dość niechętnie go kupiłem. Na szczęście posłuchałem ich rad i zobaczyłem ten wspaniały mały klejnot. Wrażliwy reżyser Mark Levin uchwycił wiele uroczych scen i sekwencji tej uroczej i uroczej pary centralnej w zachwycających sytuacjach. Co więcej, sieroty z „Seksu w wielkim mieście”, takie jak ja, mają szansę ponownie zobaczyć Cynthię Nixon (Miranda) i Williego Garsona (Stanford Blatch). Dziękuję Ci, Cris i moim najdroższym przyjaciołom Imaginario, za rekomendację. Mój głos to osiem. Tytuł (Brazylia): „O ABC do Amor” („ABC miłości”)

Krzysztof Dudek

Chcę rzucić światło na ładny, mały film, który może prześlizgnąć się pod twoim radarem, a nie powinien. LITTLE MANHATTAN opowiada o młodym chłopaku z Nowego Jorku o imieniu Gabe i jego pierwszym zauroczeniu dziewczyną. Całkiem niezręczna zmiana, biorąc pod uwagę, że dziewczyny mają cooties i są okropnymi stworzeniami dla dziesięcioletniego chłopca. Jednak nasz bohater dorasta. Obecnie Gabe ma 10 ¾ lat, a ukochaną dziewczyną jest 11-letnia Rosemary, która całkiem nieźle pasuje na zajęciach karate, do których oboje uczęszczają. Całkiem nagle następuje ta dziwna zmiana i pojawia się Rosemary. Ta sama dziewczyna, z którą dorastał w szkole iz którą chodził do przedszkola, ale teraz jest inaczej. Właściwie ją zauważa. Skąd wzięła się ta nerwowość, która pojawia się za każdym razem, gdy jest w jej obecności? Co to znaczy? Nie pomaga fakt, że jego rodzice są w trakcie przedłużającego się rozwodu, w którym muszą mieszkać w tym samym mieszkaniu, dopóki nie przejdą formalności. Och, niepewność! Tej rzeczy zwanej „miłością” z pewnością towarzyszy spory udział wzlotów i upadków. Wszyscy tam byliśmy (lub będziemy), co za wiek. Z pewnością cieszę się, że wystarczy przejść przez tę część dorastania, tylko raz. Film doskonale oddaje wiek i tematykę. Wszystkie pytania, wewnętrzny dialog i te zagadkowe rzeczy, które zauważamy na temat płci przeciwnej (i nadal zauważamy, gdy dorastamy, mogę dodać). Ten zdradziecki obszar, który kroczymy między młodością a dorastaniem, pełen dziecięcego zamieszania na tym nowym terytorium. Dwóch młodych aktorów grających Gabe i Rosemary trafiło we właściwe akordy. Twórcy filmu wspaniale uchwyciły swój punkt widzenia, przerzucając go na ekran. To wielka radość oglądać tę niezręczną scenę tak dobrze rozegraną na filmie, w tej historii miłosnej dla wszystkich grup wiekowych. Nie pozwól temu wymknąć się. Oceniono PG.

Fabian Kamiński

Moja żona i ja uznaliśmy, że jest to całkowicie interesujący i zabawny filmik. To około 2 tygodnie w czerwcu, tuż po wyjściu ze szkoły, a główną postacią jest Gabe (Josh Hutcherson). Jego rodzice planują rozwód, a Josh, który ma dopiero 11 lat, może wędrować po okolicy o powierzchni 9 bloków kwadratowych w pobliżu domu, na zachód od Central Parku, swojego „małego Manhattanu”. Przed tym brzemiennym w skutki dwutygodniowym okresem Josh, podobnie jak wszyscy mali chłopcy w jego szkole, trzymał się z daleka od dziewczynek, ponieważ chociaż nikt nie wiedział, co to są „koty”, byli przekonani, że nawet dotknięcie jednego da ci je . Świat Josha zmienił się na zawsze, kiedy zapisał się na zajęcia karate i skończył jako partner z Rosemary (nowicjusz Charlie Ray, w doskonałym występie). Josh był zahipnotyzowany. Kiedy on i Rosemary znajdowali różne rzeczy do zrobienia razem, najpierw ćwiczyć karate, a potem wyprawę w poszukiwaniu mieszkania dla taty, Josh zakochał się w Rosemary, ale nie do końca wiedział, jak sobie z tym poradzić. Bradley Whitford gra jego ojca Adama, a Cynthia Nixon jego mamę Leslie. To odświeżająco fajny film o chłopcu, który przeżywa swoją pierwszą miłość. Pierwsze trzymające się za ręce. Pierwszy mały pocałunek. Sprawy na pewno się skończą, przynajmniej tymczasowo, kiedy Rosemary wyjedzie na letni obóz w Maine. Ale Josh dowiaduje się pewnych rzeczy o życiu io sobie, o których nigdy wcześniej nie wiedział.

dr mgr Marek Głowacki

Zwiastun

Podobne filmy