Rudolph ma problemy. Nie tylko ma trzynaście lat i jest wampirem, ale całej jego rodzinie grozi wyginięcie przez okrutnego łowcę wampirów Rookery. Rudolph na szczęście spotyka dwunastoletniego Tony'ego, człowieka. Rudolph zabiera Tony'ego na swoją przygodę, która zabiera dwóch chłopców do Transylwanii i łączy ich dwie rodziny, pomagając im przezwyciężyć wzajemne uprzedzenia. Po drodze stają w obliczu licznych niebezpieczeństw, a zarówno wampiry, jak i ludzie muszą wykazać się odwagą i pomysłowością. Zjednoczeni, udaje im się pokonać złych łowców wampirów i wreszcie uwolnić swoich krewnych.

Tak słodki i bezpieczny, że całkowicie brakuje motywu horroru-wampir, ale jest też poziom przyjaźni / bromance, który sprawia, że ​​wszystko jest warte obejrzenia :)

Aleksander Konieczny

Jako dziecko uwielbiałem książki Angela Sommer-Bodenburg o Małym wampirze. Jest to darmowa adaptacja, która tak naprawdę nie podąża za powieściami, z wyjątkiem niektórych podstawowych pomysłów, takich jak przyjaźń między śmiertelnym chłopcem a wampirzym chłopcem i jak tradycyjna i staromodna była rodzina wampirów. Czułem, że historia tutaj jest słabsza niż w powieściach. Za bardzo starali się dopasować go do standardowego modelu animowanego filmu akcji/przygodowego. Nie wiem, może wierniejsza adaptacja byłaby zbyt powolna dla zamierzonych odbiorców, ale straciła część charakteru i indywidualności opowieści., chociaż część z tego pozostaje. Dorośli byli wyjątkowo pasywni/nieskuteczni dla nie ma innego powodu, niż pozwolić, by dzieciaki świeciły. Zabawne części nie były tak zabawne, w tym kilka skatologicznych żartów z krowią kupą. Animacja była podstawowa. Podobały mi się projekty postaci, ale ruch i tła nie były tak dobre w porównaniu z innymi najnowszymi filmami animowanymi. Dużo latało wokół wampirzych postaci, które może lepiej wyglądałyby w 3D (widziałem to w telewizji). Ogólnie rzecz biorąc, wystarczająco zabawny film, który powinien zadowolić dzieci, ale nie mogłem pozbyć się wrażenia, że ​​mógłby być lepszy. Ocena: 6/10.

inż. doc. Justyna Sikora

Cześć kochani, Film jest niesamowity. Od pięknych akcentów po kwitnącą miłość i przyjaźń między bohaterami. Oglądanie tego było absolutnie niesamowite. Fabuła jest ekscytująca i podoba mi się mroczny motyw otaczający film. Chciałbym, żeby film miał sequel. Aktorzy głosowi wykonali niesamowitą robotę! To trzeba zobaczyć film! Z poważaniem, Suman :)

Szymon Kowalczyk

Ten film nie jest niczym specjalnym. Historia i złoczyńca nie były przekonujące, a jakość dźwięku sprawiała, że ​​fragmenty były mylące i trudne do naśladowania. Przynajmniej animacja była z pewnością lepsza niż myślałem. Romantyczna chemia między chłopcami była przyjemna do oglądania i prawie ratuje film. Biorąc pod uwagę, że jest dla dzieci, jest to dość akceptowalna i przeciętna adaptacja z książek.

dr dr Kornel Szczepański

Zwiastun

Podobne filmy