Informacje o filmie

Czystka to przerażająca noc, w której wszystkie przestępstwa, nawet morderstwa, są dozwolone, aby ludzie mogli pozwolić, aby wściekłość narastała w nich i oczyścić ich dusze w dniach 21-22 marca. Charlie Roan była jedyną osobą, która przeżyła straszliwą grę czyszczącą, która zabiła jej rodzinę i przyrzekła, że ​​pewnego dnia zlikwiduje noc na dobre. 15 lat później dostaje swoją szansę, kandydując w amerykańskich wyborach i obiecując Stanom Zjednoczonym, że czystki dobiegną końca. Nowi Ojcowie Założyciele Ameryki lub NFFA postrzegali to jako zagrożenie, które mogłoby zagrozić ich planowi wyeliminowania biednych, którzy nie mogą się obronić tej nocy, i utrzymania populacji na niskim poziomie. Planowali użyć czystki do zabicia Charliego. Stary sierżant z czystki: anarchia, który omal nie popełnił błędu, oczyszczając człowieka, który dwa lata wcześniej zabił jego syna, jest szefem ochrony i jego misją jest ochrona senatora Roana przed nocą, aby mogła żyć do zakończenia wyborów. Kiedy czystki zmusiły ich do wyjścia na ulice Waszyngtonu, walczą o przetrwanie nocy przed zakończeniem czystek o 7 rano, a za nimi NFFA.

Oryginalny film z tej serii miał świetne założenie, ale nic nie zrobił z koncepcją i nie spodziewałem się niczego po sequelu, ale byłem oszołomiony tym, jak bardzo zespół produkcyjny rozwinął ten pomysł, tak bardzo, że byłem naprawdę podekscytowany widząc kolejny film z serii, co jest dla mnie rzadkim zjawiskiem, aby ekscytować się nadchodzącym filmem. Ponieważ zwiastuny zostały wydane na początku tego roku, poczułem, że moje podekscytowanie zostało zanegowane i poczułem, że otrzymamy więcej tego samego z koncepcji, która z perspektywy czasu może nie mieć zbyt wiele w zakresie nóg. Tak, promocje zawierały bardzo aktualną satyrę na temat senatorki i prawicowego szaleńca walczącego o przyszłość Ameryki, ale wydawały się trochę zbyt oczywiste Zła wiadomość jest taka, że ​​dokładnie tak rozgrywa się ROK WYBORCZY CZYSTKI. Można powiedzieć, że studio było uczciwe i zbudowało zwiastun, który jest odświeżająco dokładny, a to, co widzisz, jest tym, co dostajesz, ale czy naprawdę jest to komplement z tyłu? Gorzej, że zwiastun jest zmontowany w porządku chronologicznym i nie ma niespodzianek. Jedną wielką rzeczą w ANARCHY było to, że historia obracała się wokół tajemnicy i zagadki tajemniczego, brutalnego antybohatera, który miał własne motywy, by przemierzać ulice podczas nocy czystki. Tutaj nie ma tajemnicy ani rozwoju postaci. Tutaj sierżant Leo jest rycerzem w lśniącej białej zbroi, który ratuje senatora przed faszystowskim establishmentem i czystkami, próbując w ten sposób ocalić Amerykę przed ekstremalnymi żywiołami. Wszystko jest czarno-białe i bezboleśnie uproszczone. Wszyscy są dobrzy lub źli, bez pośrednich i bez dwuznaczności Mówiąc pozytywnie o tym, przynajmniej dychotomia charakteryzacji oznacza, że ​​nikt nie pomyli szlachetnego i autentycznego senatora Charliego Roana z żadną kobietą-polityczką kandydującą na prezydenta w 2016 roku, więc przynajmniej filmowi nie można zarzucić, że jest cheerleaderką dla obecnych Amerykanów polityka partyjna . Zawiera również okazjonalny nawiedzający obraz, taki jak ciało leżące płonące na ulicy, ale nie ma tu nic, co pasowałoby do uderzenia płonącego autobusu jadącego drogą lub gryzącego gwoździa serca zatrzymującego napięcie łowiska, które widzieliśmy w drugim filmie . Nie zrozum mnie źle ROK WYBORÓW jest wciąż lepszy niż oryginalny film, a jeśli kochałeś ANARCHII, prawdopodobnie spodoba ci się ten. Minusem jest to, że liczyłeś na coś lepszego i czujesz się raczej rozczarowany dość przewidywalnym filmem

Adrianna Wróbel

W Waszyngtonie senator Charlie Roan (Elizabeth Mitchell) kwestionuje wybory prezydenckie przeciwko ministrowi, kandydatowi Nowych Ojców Założycieli, Edwidge Owensowi (Kyle Secor). Twierdzi, że NFFA wykorzystuje The Purge w celach ekonomicznych, aby pozbyć się biednych i chorych ludzi i jest faworytem do wygrania. Przywódcy BFFA knują plan odebrania urzędnikom państwowym ochrony przed zabiciem Roana. Jej szef ochrony Leo Barnes (Frank Grillo) wykorzystuje swoich agentów i snajperów do ochrony Roana, ale dochodzi do naruszenia systemu bezpieczeństwa stworzonego przez dwóch agentów, którzy zdradzają Barnesa, a paramilitarna grupa włamuje się do domu zabijając lojalnych agentów i snajperów. Barnesowi i Roanowi udaje się jednak uciec, ale Barnes zostaje postrzelony w ramię. Zostają schwytani przez grupę rosyjskich turystów i uratowani przez dwóch miejscowych, którzy ochraniają sklep. Dzwonią do swoich przyjaciół i postanawiają chronić Senatora do następnego dnia. Czy uda im się ochronić Roana? „The Purge – Election Year” wydaje się być ostatnim rozdziałem tej serii; ale zamieszki na samym końcu tego filmu mogą być początkiem kolejnej kontynuacji. Idea społeczeństwa dystopijnego jest zbyt idiotyczna i nierealistyczna. Dlatego są tylko zabawne i brutalne sytuacje, które mają zabawiać widzów. Mój głos to pięć. Tytuł (Brazylia): „12 Horas Para Sobreviver – O Ano da Eleição” („12 godzin przetrwania – rok wyborczy”)

Marcin Kamiński

„The Purge: Election Year” (wydanie 2016; 105 min.) to kontynuacja historii Dorocznej Czystki, której akcja rozgrywa się gdzieś w niezbyt odległej przyszłości. Gdy film się otwiera, jesteśmy traktowani jako „Purge playlista” (T. Rex; George Clinton). i jesteśmy świadkami, jak rodzina jest oczyszczana przez złoczyńcę. Mówi się nam wtedy „18 lat później – 2 dni przed czystką”, kiedy poznajemy amerykańskiego senatora Roana, jedynego ocalałego z rodzinnej masakry 18 lat temu, a teraz prowadzącego kampanię na rzecz zakończenia czystki. To nie podoba się rządzącej NFFA, partii z tendencją do białej supremacji. Z Roanem zaledwie o 1 punkt w sondażach, NFFA decyduje, że Roanem trzeba „zaopiekować się” w nadchodzącej czystce. W osobnym wątku poznajemy Joe, właściciela Joe's Deli, który konfrontuje się z kilkoma nastoletnimi kobietami próbującymi kraść cukierki w sklepie. Film trwa już 10-15 minut, ale aby powiedzieć Ci więcej, zepsułoby to wrażenia podczas oglądania, musisz po prostu zobaczyć, jak to wszystko się rozegra. Kilka komentarzy: to trzeci film z serii Purge, ponownie napisany i wyreżyserowany przez Jamesa DeMonaco. Jedynym powracającym bohaterem z drugiego filmu jest Barnes (w tej roli Fred Grillo), który teraz został szefem ochrony i zaufaną prawą ręką senatora Roana (w tej roli Elizabeth Mitchell, nadal najbardziej znana z roli w serialu). Zaginiony). Podczas gdy DeMonaco sprytnie wychwytuje pewne podteksty na scenie politycznej, jakie znamy dzisiaj, a także miesza inne aktualne tematy (wykorzystanie dronów), film przybiera niebezpieczny obrót, grając rasową kartą na maksa, z NFFA wyraźnie wzorowała się na reżimie apartheidu południowoafrykańskiego AKN. Pomijając względy polityczne, film dobrze radzi sobie z podnoszeniem napięcia, ale dla mnie jest też zbyt przewidywalny i szczerze mówiąc, trochę za długi. „The Purge: Election Year” został szeroko otwarty w ten weekend (oczywiście zbiegając się z 4 lipca). Sobotni wieczorny seans, na którym to widziałem w Cincinnati, był PAKOWANY i bliski wyprzedania. Wydawało się, że publiczność cieszy się filmem, krzycząc i pohukując we wszystkich jasnych momentach. W pewnym sensie podobał mi się ten film, chociaż coś mi przeszkadzało w odgrywaniu politycznych i rasowych podtekstów. Jako eksperyment społeczny sam pomysł corocznej „zatwierdzonej” czystki pozostaje fascynujący do sprawdzenia, chociaż uważam, że jeśli seria Purge ma trwać dalej, bardzo potrzebne są nowe pomysły. Konkluzja: warto sprawdzić, czy podobały Ci się dwa pierwsze filmy Purge. Jeśli jesteś nowy w tej serii, nadal polecam pierwszą z nich jako standardowego posiadacza tej serii.

doc. mgr Rozalia Kwiatkowska

Po raz pierwszy zobaczyłem to w 2016 roku na płycie DVD, której jestem właścicielem. Odwiedziłem to niedawno z moją rodziną. To już trzecia odsłona serii Purge. Młoda Charlene Roan jest zmuszona patrzeć, jak jej matka, ojciec i brat giną w noc czystki. Szybko do przodu, osiemnaście lat n Roan, amerykański senator prowadzi kampanię o prezydenturę USA i obiecuje podjęcie działań wykonawczych w celu zakończenia corocznych nocy Czystki. Ten staje się trochę nieświeży, ale jestem hojny z 7 cos z Grillo. W tym nie ma psychopatów ani przerażających rzeczy. Ma też wiele banalnych momentów. Łatwo było przewidzieć, że poza postacią Grillo wszyscy pozostali pracownicy ochrony będą zdrajcami. Również sprawy związane z tunelem są zbyt daleko idące i przewidywalne.

Kamila Marciniak

Zwiastun

Podobne filmy