Anna Brady, zajęta jako wyjadacz z Bostonu, lubi kontrolować wszystkie aspekty swojego życia. Jedną z niewielu rzeczy, których nie była w stanie kontrolować, jest małżeństwo; jej chłopak, kardiolog dr Jeremy Sloane, nie oświadczył się jej jeszcze po czterech latach randek. Nienawidzi historii opowiadanej jej często przez jej ojca Jacka Brady'ego, że istnieje irlandzka tradycja, która pozwala kobietom oświadczyć się ukochanej osobie 29 lutego, co rzekomo połączyło jej dziadków ze strony ojca. Anna nienawidzi samej siebie zaskakiwać, ale postanawia zaskoczyć Jeremy'ego, pojawiając się w Dublinie, gdzie bierze udział w konferencji, i oświadczając się mu w Dzień Przestępny. Ale jej wędrówka z Bostonu do Dublina wcale nie jest gładka. Utyka w Dingle, jej niezamierzonym wjeździe do Irlandii, kilka dni przed dniem przestępnym. Pomimo ich wrogiego spotkania, zmagający się z problemami pub/karczmarz Declan O'Callaghan zgadza się zawieźć Annę do Dublina... za odpowiednią cenę; uzgodniona opłata pokryłaby większość jego długu, co pozwoliłoby mu na utrzymanie pubu/zajazdu. Głównie z powodu ich antagonizmu, Anna, Declan i ich trzeci, Louis (który Declan nazywa jej walizką Louis Vuitton), wpadają w jedną nieszczęście po drugiej, co grozi przybyciu Anny do Dublina do 29 lutego. Przekonasz się, że są w życiu ważniejsze rzeczy niż posiadanie tej bajkowej propozycji 29 lutego i uratowanie pubu/karczmy przez wymuszenie Anny.

Matthew Goode uważa, że ​​Rok przestępny to okropny film. Co dziwne, Goode jest jedną z gwiazd filmu. Co jeszcze dziwniejsze, to wcale nie jest straszny film. Tak, jest bardzo przewidywalny i schematyczny. Ale czasami trzeba pamiętać, że w życiu istnieją ustalone formuły, ponieważ te formuły działają. A rok przestępny, taki, jaki ma być, działa. Nie, w żadnym wypadku nie jest to poważny film. Ale nie każdy film ma być Ojcem Chrzestnym. Na świecie jest mnóstwo miejsca na lekką, przewiewną i przyjemną komedię romantyczną. A rok przestępny pasuje do rachunku. Amy Adams gra Annę, niezwykle zorganizowaną kobietę z Bostonu, której życie jest zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Cierpliwie czeka, aż Jeremy, jej chłopak od czterech lat, oświadczy się jej. W końcu kończy się jej cierpliwość. Kiedy Jeremy wyrusza do Dublina na zjazd kardiologiczny, Anna postanawia podążyć za nim, chcąc wykorzystać irlandzką tradycję kobiet oświadczających się swoim mężczyznom w Dzień przestępny. Niestety burza powoduje, że jej lot zostaje zmieniony i kiedy w końcu dociera do Irlandii, nie jest już w Dublinie, ale po drugiej stronie kraju. Utknięta na tej wiejskiej ziemi niczyjej, potrzebuje transportu do Dublina. Wciel się w postać Goode'a, Declana, miejskiego karczmarza, barmana i, co najważniejsze, taksówkarza. Tak więc Anna, porządna, porządna dziewczyna z całym planem swojego życia i Declan, przyziemny, sarkastyczny facet, który lata przy siedzeniu spodni, wyruszyli w podróż. Gee, nie sądzisz, że ta niedopasowana para może skończyć się zakochaniem w sobie, prawda? To film, w którym jest bardzo mało dramatu. Znasz formułę, więc myślisz, że wiesz, dokąd zmierza ta historia. Ale tylko dlatego, że myślisz, że znasz ostateczny cel podróży, nie oznacza to, że nie możesz się zabawić po drodze. Rok przestępny nie jest filmem, który jest niezwykle zabawny, ale jest wystarczająco dużo solidnych śmiechów, które sprawiają, że się uśmiechasz. Współpraca Adamsa i Goode jest doskonała. Adams jest bezlitośnie czarujący, a Goode jest bardzo dobrym łotrem. Film wygląda spektakularnie, a pofałdowana irlandzka wieś to widok do zobaczenia i wspaniała sceneria dla historii. Wiele osób wydaje się narzekać, czym ten film nie jest. Tęsknią za tym, co to jest. Urocza, zabawna, rozrywkowa komedia romantyczna. To wszystko, do czego aspiruje ten film iw tym celu się udaje. Adams jest idealną aktorką do tego typu rzeczy, rozświetla ekran. A Goode? Tutaj też dobrze sobie radzi i mam wielką nadzieję, że aktorstwo mu się uda. Ponieważ nie ma przyszłości jako krytyk filmowy.

Gustaw Wysocki

Spięta wyjadacz Anna Brady (Amy Adams) z Bostonu jest planistką, która wystawia mieszkania dla Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Anna od czterech lat spotyka się z kardiologiem Jeremym (Adam Scott) i razem kupują mieszkanie o wysokim standardzie w Davenport. Anna spodziewa się, że Jeremy oświadczy się jej na kolacji, ale zamiast tego daje jej parę pierścionków i jedzie do Dublina na kongres. Anna postanawia spotkać się z nim w Dublinie 29 lutego i oświadczyć go zgodnie ze starą irlandzką tradycją folkloru z V wieku o propozycjach kobiet w roku przestępnym. Jednak jej samolot jest zmuszony do lądowania w Walii z powodu złej pogody i nie może znaleźć połączenia, ponieważ lotnisko w Dublinie jest zamknięte. Postanawia podróżować statkiem zaopatrzeniowym, ale z powodu burzy zostaje zmuszona do opuszczenia statku w Dingle. Anna idzie do jedynej restauracji i zajazdu w okolicy i wynajmuje cynicznego i sarkastycznego właściciela Declana (Matthew Goode), by zawiózł ją do Dublina. Declan zgadza się ją prowadzić, ponieważ potrzebuje pieniędzy, aby spłacić swoje długi, a podczas ich podróży ma wiele incydentów. Ale zakochują się w sobie, ale kiedy w końcu docierają do Dublina, Jeremy oświadcza się Annie. „Rok przestępny” to zachwycająca i niewinna komedia romantyczna. Słodka i cudowna Amy Adams błyszczy w każdej scenie, a Matthew Goode pokazuje z nią idealną chemię. Fabuła jest przewidywalna, ale dużo się śmiałem z zabawnych sytuacji podczas podróży Anny do Dublina. Wiem, że są zgorzkniali widzowie, którym nie podobają się filmy tego typu, które nigdy nie zostaną nominowane do żadnej nagrody. Ale uwielbiałem „Rok przestępny” z uroczą Amy Adams i niesamowitymi krajobrazami Irlandii. Moja propozycja: zaproś żonę, narzeczoną lub dziewczynę; ciesz się tym uroczym filmem; i zawsze całuj ją, jakby to był pierwszy i ostatni raz. Mój głos to osiem. Tytuł (Brazylia): „Casa Comigo?” ("Wyjdź za mnie?")

doc. Nikodem Kamiński

Zwiastun

Podobne filmy

To właśnie miłość

Love Actually