Cannes, Francja. Cierpiąca na ból ucha Anne nie może towarzyszyć swojemu kochającemu, ale pracoholikowi mężowi z Hollywood, Michaelowi, do Paryża. Zamiast tego Anne niespodziewanie wybiera się w długą podróż po Francji z francuskim kolegą Michaela, Jacquesem, który zgłosił się na ochotnika, by zabrać ją samochodem do Miasta Świateł, gdzie Michael ją spotka. Jednak gdy jadą przez malowniczą francuską wieś, nawiązując przyjaźnie podczas beztroskich rozmów, dwoje doskonałych nieznajomych stopniowo odnajduje głębszy sens życia, jedną gastronomiczną rozkosz na raz. W końcu Paryż może poczekać.

Nie dostaję niskiej oceny za ten film. Jako mężczyzna rozumiem, że byłoby to na granicy nudy, ale mimo to jest to dobry film, z dobrą grą aktorską i bardzo piękną treścią. Pojechałam na wycieczkę do Francji, ze wspaniałym oświetleniem, wspaniałym jedzeniem i pięknym krajobrazem i mogę wam powiedzieć, że tego naprawdę pragną kobiety. Moja żona była szczęśliwa od miesięcy. A to filmowa adaptacja takiej podróży, napisana i wyreżyserowana przez Eleanor Coppolę. Z tym filmem wiążą się dwa problemy. Jednym z nich jest to, że chodzi o bogatych ludzi podróżujących przez Francję i czerpanie tego, co najlepsze z eleganckich restauracji i miejsc dla ludzi. To może irytować niektórych ludzi. Po drugie, tak naprawdę nie ma historii. Po prostu Francuz próbuje uwieść piękną mężatkę z Ameryki. Z tego filmu też można się wiele nauczyć. Zasadniczo pisarz mówi „hej, mężczyźni, którzy uważają swoje żony za rzecz oczywistą! Twoje kobiety chcą romansu!”. OK, to też może być denerwujące, ale służy również jako podręcznik na temat tego, jak kobiety chciałyby się czuć. Podsumowując: prawdziwy romantyczny film z podróży, bez dodawania bezsensownej komedii lub dramatu. Orzeźwiający i inspirujący.

Klara Kalinowska

Paris Can Wait to absolutnie świetny film komediowo-romantyczny utalentowanej reżyserki Eleanor Coppoli. To zabawny film od początku do końca. Wspaniała sceneria Paryża, niesamowita gra aktorska, czarujący romans, pyszne francuskie jedzenie i oszałamiająca reżyseria. Oceniony jako PG i odpowiedni dla wszystkich dzieci. Dorosłym z pewnością spodoba się to, zwłaszcza gdy dowiedzą się, że ten film był wyświetlany w sekcji Prezentacje specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2016 roku. Niech Bóg błogosławi niesamowitą Eleanor Coppolę (żonę wielkiego reżysera Francisa Forda Coppoli). Rzeczywiście: „Za wielkim mężczyzną musi być wspaniała kobieta.

Gustaw Kamiński

Zwiastun

Podobne filmy

O północy w Paryżu

Midnight in Paris