Ten film zaczyna się tam, gdzie zakończył się Powrót do przyszłości; Marty, Doc i Jennifer wyruszają w przyszłość, aby pomóc dzieciom Marty'ego i Jennifer. Po zrobieniu tego wracają do 1985 roku. Ale kiedy przyjeżdżają, odkrywają, że rzeczy nie są takie, jak je pamiętają. Jest kasyno, którego właścicielem jest Biff. Marty dowiaduje się, że jego ojciec zginął kilka lat temu, a jego matka jest teraz żoną Biffa. Marty spotyka się z Doktorkiem, który myśli, że wie, co się stało. Jakimś cudem Biff dostał w swoje ręce książkę z przyszłości, która ma w sobie wszystkie wyniki sportowe i wykorzystał ją do obstawiania zakładów sportowych i gromadzenia fortuny. Marty powiedział, że rozważał zrobienie tego, ale Doktor to odrzucił. W jakiś sposób Biff z przyszłości odkrył wehikuł czasu i plan Marty'ego i użył wehikułu czasu, aby dać swojemu młodszemu ja książkę. Więc muszą dowiedzieć się, kiedy Biff dostał książkę, aby mogli mu ją zabrać. Więc Marty idzie do niego i konfrontuje się z nim, a Biff mówi mu również, że to on zabił George'a. Marty i Doc wracają ze wszystkich miejsc do roku 1955, w dniu szkolnego tańca. Więc Marty próbuje zdobyć książkę, starając się uniknąć bycia widzianym przez młodsze ja Doca i siebie samego, który przygotowuje się do powrotu do 1985 roku. Marty czasami dostaje książkę, ale kiedy Biff nazywa go tchórzem, Marty wpada w złość, co prowadzi do jego przegranej książkę, więc musi spróbować ją ponownie zdobyć.

Jestem szczęściarą, wypożyczyłam wszystkie trzy filmy Powrotu do przyszłości, żebym mogła oglądać je wszystkie pod rząd, nie musiałam czekać rok po roku, no cóż, urodziłam się w 1985 roku, więc wszystko jest w porządku . Ale tak czy inaczej, właśnie zobaczyłem trylogię Powrót do przyszłości i po tym, jak wydawało mi się, że jestem jedyną osobą, która nie widziała tych filmów, zrobiłem to! Część druga była bardzo dobrą kontynuacją, choć nie dorównuje pierwszej Powrotowi do przyszłości, była fajna, trochę jak Deja Vu z inną historią, która zadziałała. Marty i Jennifer zaczynają tam, gdzie skończyło się pierwsze, Doc przenosi ich do roku 2015 (co zabawne, że dzieli go tylko 8 lat), a Doc mówi Marty'emu, żeby naprawił sytuację ze swoim przyszłym synem. Biff podsłuchuje pomysł przedstawiony później Docowi, że prawdopodobnie da sobie wskazówki, jak wygrać duże pieniądze na przyszłość, gdy tylko wrócą, ale Doc go z tego wyprowadza, ale Biff ma inne plany i zabiera książkę oraz De Lauren i wraca do roku 1955 i staje się najbogatszym człowiekiem żyjącym w 1985 roku, więc Marty and The Doc muszą wrócić i zmienić przyszłość na stare sposoby. Część druga jest zdecydowanie warta obejrzenia dla fanów Powrotu do przyszłości, nie wspominając o tym, że po prostu dobrze jest zobaczyć, dokąd zmierzają te historie. Jak powiedziałem, nie jest tak dobry jak pierwszy, ale to dobry film i właściwie trochę lepszy niż 7.1, jeśli mnie pytasz. Ale to tylko ja, więc po prostu daj temu filmowi szansę, może ci się spodoba. 9/10

Mariusz Nowakowski

Marty McFly powraca i tym razem musi cofnąć się do 1955 roku po niefortunnym incydencie, który miał miejsce w 2015 roku, aby zapobiec zniszczeniu pokojowego społeczeństwa Hill Valley (co za wspaniała fikcyjna nazwa!). Film zapewnia dwie godziny absolutnie wspaniałej i zabawnej rozrywki. Każdy paradoks i logiczny problem podróży w czasie jest bardzo dobrze wyjaśniony w samym filmie, a te, które są pomijane, łatwo przeoczyć ze względu na kreatywność reszty filmu. Kogo to obchodzi, że jeśli Marty opuści rok 1985 wehikułem czasu do roku 2015, to nie będzie już Marty'ego w 1985 roku, który mógłby dorosnąć do 47-letniego Marty'ego w 2015 roku? Ten film jest tak zabawny, że chętnie zapomina się o takich rzeczach, aby zaakceptować ogromną satysfakcję, jaką dostarcza film. Trylogia „Powrót do przyszłości” jest doskonałym przykładem na to, jak trzeba chcieć porzucić choć odrobinę logiki, aby w pełni cieszyć się filmem. To zawieszenie niewiary jest konieczne, aby człowiek mógł naprawdę doświadczyć skuteczności wszystkich trzech filmów „Powrót do przyszłości”, a to doświadczenie jest naprawdę wspaniałe. Tak rzadko pojawia się film lub seria filmów, które są tak dobrze napisane, doskonale zagrane i wyreżyserowane, jak filmy Powrót do przyszłości. Chociaż zdaję sobie sprawę, że kolejna kontynuacja byłaby prawdopodobnie katastrofalna dla wiarygodności serialu jako całości, muszę przyznać, że zawsze byłem rozczarowany, że zatrzymali się na trzecim filmie. Wszystkie trzy są tak zabawne, że żałujesz, że historia nie pozostawiła miejsca na kilka kolejnych sequeli.

Lena Błaszczyk

Zwiastun

Podobne filmy