Informacje o filmie

Maura, niedawno rozwiedziona pielęgniarka, nieustannie stara się pomagać ludziom, a Kate jest niezorganizowaną i nieodpowiedzialną stylistką, która mieszka w domu swojej przyjaciółki, podczas gdy jej nastoletnia córka Haley (Madison Davenport) mieszka gdzie indziej i nie chce powiedzieć Kate, gdzie ona zostaje. Maura dzwoni, żeby powiedzieć jej o nowościach, ale zatrzymuje się przed powiedzeniem Kate, że ich dom z dzieciństwa jest sprzedawany, i zamiast tego przekonuje ją, żeby przyjechała na chwilę do Orlando, ponieważ Kate została właśnie wyrzucona z mieszkania. Kate i Maura spotykają się na lotnisku, a w drodze do domu trafiają na mężczyznę, Jamesa (Ike Barinholtz), pracującego w ogrodzie poza jego domem. Po dotarciu do domu dzieciństwa odkrywają, że dom został już sprzedany, a ich rodzice już spakowali i sprzedali wszystkie rzeczy rodziny, z wyjątkiem rzeczy w pokoju sióstr. Wściekłe Maura i Kate znajdują swoich rodziców i konfrontują się z nimi. Siostrom mówi się, że umowa jest sfinalizowana i że muszą wyjść z domu do końca weekendu, gdy wszystko jest całkowicie wyprowadzone. Gdy idą spać, Kate przekonuje Maurę, by urządziła ostatnią imprezę w ich rodzinnym domu..

Tina Fey i Amy Poehler to dwie z najzabawniejszych komików pracujących obecnie. Siostry czują się jak wehikuł, którego potrzebują do odgrywania dowolnej absurdalnej fantazji, na jaką chcieli, bez braku śmiechu. Pod tym względem Sisters jest dość trafiony lub chybiony. Chemia między nimi jest elektryzująca, a podczas prawie dwugodzinnego czasu pracy jest garstka dobrych śmiechów. Problemy wynikają z samego pisania. Nie mam wątpliwości, że większość komediowych scen w filmie jest improwizowana, ale wymuszony dramat jest tym, co przeciąga film. Nie miał powodu, by przesuwać granicę dwóch godzin. Półtorej godziny tych wybryków byłoby idealne. Kiedy impreza się kończy, wydaje się, że film można było zakończyć w ciągu następnych pięciu minut, ale trwa przez kolejne 20 minut bez żadnego śmiechu. Sama scena imprezowa jest jednak świetna. Cała fabuła opiera się na tym przyjęciu, które siostry chcą wrzucić do swojego rodzinnego domu, zanim rodzice go sprzedają. Gdy pojawi się cała obsada wspierająca, w tym zawsze przezabawny John Cena w innej ekscentrycznej roli twardziela, staje się to zamieszaniem. Na szczęście sama scena zajmuje około połowy czasu trwania filmu. To historie, które go otaczają, jak wymuszony dramat między rodzicami i całym łukiem sióstr, które muszą się zjednoczyć, ciągną film w dół. To mniej więcej w połowie komedia, w połowie dramat, z elementami komediowymi uderzającymi i brakującymi elementami dramatycznymi. W porównaniu do innych komedii prowadzonych przez kobiety, takich jak Druhny, Sisters nie wytrzymuje. Nie jest tak zabawny, jest zdecydowanie za długi, a dramatyczne bity nie działają. Ale Siostry, jako własny pojazd dla Fey i Poehlera, są bardzo obiecujące i miejmy nadzieję, że wkrótce stworzą razem lepszy projekt.

mgr inż. Kajetan Zieliński

Co poszło nie tak? Tina i Amy były tak zabawne razem na SNL i Złotych Globach. Można by pomyśleć, że kolejny film z ich obydwoma będzie kolejnym hitem. To było po prostu bolesne. Nic się nie stało. To w zasadzie zamienieni płciami przyrodni bracia. To ludzie w wieku około 50 lat zachowujący się jak dzieci. W Step Brothers było to zabawne, ponieważ pokazało zdumione reakcje wszystkich wokół dwóch głównych bohaterów, którzy zachowywali się jak błazny. W tym filmie wydaje się, że nikt nie reaguje na to, jak śmieszni są ci dwaj. W rzeczywistości wszyscy wokół nich są równie niedojrzali. Wszystkie te przesadzone postacie wciąż się pojawiały. Maya Rudolph gra zgorzkniałą, „wredną” dziewczynę, John Leguizamo gra seksualnego maniaka z chorobą przenoszoną drogą płciową, a Bobby Moynihan gra byłego klasowego klauna, którego nikt nie uważał za zabawny. Moynihan właściwie ledwo ratuje ten film przed absolutnie nie do zniesienia, ponieważ jego postać była w zasadzie chodzącą non-sequitur (ala Brick Tamland, Ralph Wiggum). To tylko dziwny zestaw naprawdę nieśmiesznych żartów. Otóż ​​to. Gagi, które się nie zakładają i prowadzą donikąd. Jedyny strzęp historii, który istnieje, jest pośpiesznie ustalony i zamknięty w ciągu ostatnich 20 minut filmu. Po prostu nie myśleli, robiąc to.

inż. dr Maks Jankowski

Kolejne 2 godziny filmu!!! Po siedzeniu przez 2 godziny i łącznie około 12 minutach kilku uśmiechów i chichotów, twój tyłek będzie pokryty pęcherzami z frustracji. Siostry to niezły film! To nie jest nieśmieszny film. To dobry film, ale - dla mnie - Amy Poehler, Tina Fey po prostu nie wyciągnęła śmiechu z torby, jak to robią w skeczach w telewizji. Poza tym trwa dwie godziny i jedyne, co z tych dwóch godzin daje, to okazjonalne uśmiechy i chichoty. Męczy Cię siedzenie i czekanie na wielką chwilę prawdziwego śmiechu, który niestety nigdy się nie pojawił. Duża, długa scena imprezowa staje się właśnie taka – zbyt długa – a widok gagów i wybryków 40-letnich uczestników nigdy nie jest zabawny dla widza. Przepraszamy, ale ten film to tylko kolejny przykład zarabiania przez Hollywood na popularności. Tym razem jest to zespół Amy Poehler i Tiny Fey, który bez wątpienia otrzymuje fantastyczną zapłatę za pojawienie się w dość rozdętej produkcji o bardzo cienkiej fabule opowieści. Jestem pewien, że wkrótce pojawi się na DVD!

Sylwia Król

Podobne filmy