Informacje o filmie

W Los Angeles Riley North i jej mąż Chris North wybierają się na karnawał, aby świętować urodziny swojej dziesięcioletniej córki Carly North. Jednak przyjaciel Chrisa zaprosił go do obrabowania potężnego barona narkotykowego Diego Garcię i chociaż Chris nie przyjął oferty, Diego odkrywa jego zaangażowanie i rozkazuje swoim ludziom zabić rodzinę North. Chris i Carly zostają zamordowani, Riley przeżywa, a detektyw Stan Carmichael i detektyw Moises Beltran aresztują przestępców. Riley identyfikuje ich, ale skorumpowany sędzia zwalnia przestępców, twierdząc, że brakuje dowodów. Riley znika, a pięć lat później przestępcy zostają znalezieni martwi podczas karnawału, gdzie zginęli Chris i Carly. Agentka FBI Lisa Inman jedzie do Los Angeles i wyjaśnia, że ​​Riley obrabowała bank, w którym pracowała, i przeniosła się do Azji, gdzie została wojowniczką. Teraz wróciła do Los Angeles, obrabowała sklep z bronią i rozpoczyna zemstę, szukając sprawiedliwości dla swojej rodziny. Poluje na nią policja przy wsparciu FBI i gangu Diego.

Peppermint był zabawny od początku do końca. Nie rozumiem, dlaczego krytycy to zlekceważyli. Czy to film zmieniający życie? Nie, na pewno nie. Czy to przyjemny film i czy wypada korzystnie w swojej kategorii? Tak, na pewno jest i tak, na pewno tak. Być może ludzie po prostu czują się niekomfortowo z twardą kobiecą przewagą. Polecam, jeśli jesteś fanem filmów o zemście.

Matylda Przybylska

Nie nowa formuła, ale stworzona z miłością, pasją i emocjami. Jennifer Garner gra cudownie i odczuwasz ból jej postaci w każdej scenie, w której się znajduje, ale jednocześnie podziwiasz jej kiepskie umiejętności walki (które zaadaptowała poza ekranem, co zresztą lubię… nie wszystko musi być sprecyzowane, stwórz własną historię). Film jest napięty, trzymający w napięciu i niezwykle zabawny, zwłaszcza, że ​​ma krótszy czas wyświetlania niż większość współczesnych filmów, co jest mile widziane i przenosi nas z powrotem do lat 80. i 90., kiedy film nie musiał trwać 150 minut.

Kornelia Ziółkowska

Zwiastun

Podobne filmy