Podczas gdy pobożna żona hiszpańskiego drukarza z epoki Habsburgów, Klaasa Voetena, błaga go, by wydał małą fortunę na odpust, bystry syn Storm (12) towarzyszy mu w podziemnych służbach protestanckich i pomaga mu wydrukować list napisany przez reformatora Marcina Lutra, zakazany jako jakakolwiek współpraca z najgorszym heretykiem pod groźbą śmierci. Cesarski inkwizytor Frans van der Hulst podąża tropem mnicha, Klaas zostaje aresztowany, ale Stormescvapes z manuskryptem nie może wrócić do domu. Łotr musi zejść pod ziemię ze szczurem ściekowym Marieke, która tylko pomaga mu w czytaniu pamiętnika matki niepiśmiennej sieroty. Zdesperowany, by zapobiec egzekucji ojca, Storm zwraca się do zastępcy drukarza Alwina, który obiecuje uwolnić go w celu zdobycia rękopisu.

To był miły mały holenderski filmik o okropnościach dociekliwych części historii Antwerpii. jego akcja toczy się na początku XVII wieku, a listy Marcina Lutra wywołały jubalong i spustoszenie w izbach papieskich. burza, chłopiec uczy się rzemiosła drukarskiego od swojego ojca, który wykonuje wiele prac drukarskich w podziemiu dla ruchu protestanckiego. trafił do więzienia za swoje grzechy i burze, głównym zadaniem jest uwolnienie ojca od jointa. to fajny film, nie mogłem znaleźć żadnych większych wad, jego fabuła płynie bardzo dobrze, a efekty wizualne są całkiem przyzwoite. aktorstwo nie jest eresdivision, ale też nie jest złe. scenografia i lokacje są ładne i ekscytujące, a poziom duchowy utrzymuje się w filmie na wysokim poziomie, dzięki czemu można zakwalifikować jako rodzinne spotkanie dramatu historycznego bez straszenia nowicjuszy przed oglądaniem filmów. zrzędliwy staruszek miał nadzieję na holenderskie wydanie mówione, ponieważ umiem czytać napisy, ale mimo wszystko jest to zalecane

Katarzyna Nowakowska

Świetna fabuła, solidne aktorstwo i oczywiście akcja. Dobrze wykonane

Stefan Olszewski

Chciałbym, żeby było więcej takich filmów o reformacji protestanckiej! Świetna fabuła, dobra dla całej rodziny. Podoba mi się też to, że bohaterami są dzieciaki (przy okazji, dobre aktorstwo). Naprawdę podobało mi się oglądanie tego filmu, na pewno obejrzę go ponownie! Gorąco polecam.

dr Cezary Wojciechowski

Świetny zagraniczny film. Ostatnio coraz częściej oglądam, a ten bardzo dobrze oddaje koniec XVI wieku. Wprowadzając was w czas, w którym drukowanie było niezwykle pracochłonne, a kościół palił księgi nakazujące to, co było dozwolone. Młody chłopiec Storm przejmuje kontrolę nad kościołem po tym, jak jego ojciec zostaje przyłapany na drukowaniu pisma Martina Luthera, adwokata przeciwko kościołowi. Jego listy były tak wpływowe, że kościół robił wszystko, co mógł, aby ich powstrzymać i ukarać zaangażowanych. Czy Storm uratuje ojca przed spaleniem na stosie? Obejrzyj ten pełen akcji film, w którym kręci się krótka historia miłosna, i spędź wieczór z zakazanymi pismami.

Alicja Lewandowska

Film przygodowy. Niezbyt wspaniała, nie zapadająca w pamięć forma protestanckiej propagandy w pewnym stopniu, ale przyjemna. Specjalnie dla aktorów dziecięcych. Film o odwadze, przyjaźni, wierze i szlachetnych sprawach. Dotyk Antwerpii, znajomy mechanizm napięcia, przyzwoite występy i przyjemny koniec. Po prostu fajny film, idealny po wyczerpującym dniu.

Jacek Makowski

Zwiastun

Podobne filmy