Śledczy CIA zostaje zwabiony podstępem, który naraża Londyn na ryzyko ataku biologicznego.

Nie wiedziałam, czego się spodziewać, bo nie widziałam zwiastuna i zdecydowałam się obejrzeć film ze względu na znakomitą aktorkę Noomi Rapace. Zaskoczyła mnie płynność akcji i tempo filmu. Jeśli szukasz dobrej przygodowej gry akcji, która zapewni Ci napięcie, ten film jest dla Ciebie. Jest to jeden z lepszych filmów, które mają sprytne podejście do uniwersum filmów antyterrorystycznych. Cieszyć się!

mgr mgr Angelika Mróz

Co jakiś czas pojawi się film, który zaskoczy Cię tym, jak dobry jest. Odblokowany to taki film. Ma wszystko, czego chce kinomaniak. Ma inteligentną fabułę, ma zwroty akcji w obrębie tej fabuły, ma dobre aktorstwo dzięki obsadzie z listy A i szybkie tempo, które przykuwa twoją uwagę przez cały film. W sumie bardzo zabawny film i myślę, że to wszystko, czego widzowie chcą za swoje pieniądze. Kudo za dobrze wykonaną pracę!

Inga Wiśniewska

„Unlocked” oferuje bizantyjską fabułę pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, utalentowaną obsadę i przyzwoite wartości produkcyjne. Wiele urządzeń fabularnych to znane tropy, ale niektóre wydają się świeże, w tym sekwencja z udziałem motocykla i wczesne odwrócenie losu. Historia jest wciągająca, ale nigdy nie do końca porywająca. Na koniec wydaje się, że jest to wartościowe doświadczenie, ale pozbawione niczego naprawdę świeżego. Filmy szpiegowskie nie mieszają się dobrze z ideałami politycznie liberalnymi. Typowy film szpiegowski to pozasądowe egzekucje, kara śmierci, wzmożone przesłuchania, porwania, łamanie traktatów, imigranci zaangażowani w cele szpiegowskie, profilowanie i wszelkiego rodzaju działania oburzające liberałów. Ten film wydaje się próbować odroczyć lub schlebiać liberalnej wrażliwości, jednocześnie kontynuując fabułę wymagającą prawicowego nastawienia. Wyniki często wydają się nieco niezręczne. Muzułmańscy imigranci mają rozbudowaną sieć uśpionych komórek, ale niektórzy muzułmanie to dobrzy ludzie, którzy sprzeciwiają się podważaniu ich religii pokoju przez ekstremistów. Większość imigrantów ciężko pracuje, ale potrzebuje pomocy w przystosowaniu się do lokalnych zwyczajów. Kobiety są tak samo zdolne, a nawet bardziej, jak oficerki wywiadu. Są oddani, mniej skłonni do zdrady swojego kraju i zdolni stanąć do walki bez broni z dwoma przeciwnikami, z których każdy jest o połowę większy. Prawdziwymi złoczyńcami nie są kochający pokój muzułmanie, ale twardogłowi ekstremiści w naszych własnych rządach, którzy manipulują naszymi wrogami dla zysku politycznego. W kilku momentach filmu wydaje się, że filmowcy wstrzymują akcję, by przedstawić zadania domowe ze społecznego kursu obywatelskiego. Scenariusz nie jest całkowicie satysfakcjonujący dramatycznie. Oprócz rozpraszającego podtekstu politycznego zbyt wiele postaci wie zbyt dużo o przyszłych wydarzeniach. Wydaje się, że protagonista nie musi bardzo ciężko pracować, aby coś odkryć. Jest wiele zbiegów okoliczności. Bohater częściej wydaje się być powalony wydarzeniami, niż nimi kierować. Zbyt wielu jest bezlitosnych morderców, którzy za odpowiednią cenę chcą użyć broni masowego rażenia. Co najmniej trzy znaczące postacie mogły zginąć, ale nie jesteśmy do końca pewni. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wciągający film, który mógłby być lepszy, gdyby zainwestował mniej wysiłku w próbę zachowania poprawności politycznej.

inż. dr Przemysław Nowakowski

Zwiastun

Podobne filmy