Thomas, Newt i Patelniak są ostatnimi wolnymi „Straszami” odpornymi na wirusa Flare, który pustoszył światową populację. Wraz z ruchem oporu Prawej Ręki prowadzą akcję ratunkową, podczas której odzyskują inne Immunity z pociągu należącego do WCKD, organizacji odpowiedzialnej za chwytanie i eksperymentowanie na odpornych dzieciach. Odkrywają, że Minho, ich pozostały przyjaciel Strefera, którego schwytał WCKD, nie był w tym pociągu, który zmierza do „Ostatniego Miasta”, bazy operacyjnej WCKD. Wbrew rozkazom Vince'a, przywódcy The Right Arm, cała trójka opuszcza swój obóz, by uratować Minho, który jest torturowany przez WCKD w nadziei na opracowanie leku na wirusa. Kierując się do Ostatniego Miasta, grupa zostaje zaatakowana przez Cranks, ludzi zarażonych Flare. Ratują ich jednak Jorge i Brenda, którzy do nich dołączają.

Ten film był świetnym finałem serii triologicznej Maze Runner. Nie jestem pewien, po co ten cały hejt, był zgodny z ostatnim filmem, ale wciąż nie tak dobry jak pierwszy. Ale na pewno nie warte wszystkich jedynek! Świetne efekty specjalne i zdjęcia, świetna reżyseria i punktowe aktorstwo. Jasne, że zakończenie było trochę papkowate, ale wciąż świetny i przyjemny zegarek. Zasłużony 8/10 ode mnie.

Maria Wasilewska

Ogólny. Sceny wypełniające. Brak historii. Losowe wydarzenia rozgrywające się w losowej kolejności. Ludzie wyglądający przez okna. Ludzie patrzący w stronę horyzontu. Ktoś płacze, a potem ktoś mówi coś heroicznego, ale zupełnie bez znaczenia. Ludzie celujący w siebie, nie mając zamiaru pociągać za spust. Ani jednego słowa oryginalnego dialogu. Beztantiemowa ocena filmowa z YouTube. Gwarantowana historia miłosna i gwarantowane postacie. Dyrektorzy Hollywood śmiejący się w drodze do banku.

Ksawery Czerwiński

Zwiastun

Podobne filmy