Fabuła filmu obraca się wokół młodej łodzi podwodnej, która ma wyjątkowy słuch. Pracuje jako akustyk i potrafi rozpoznać każdy dźwięk. Od jego zdolności zależy los wielu ludzi, a pomyłka zagraża życiu całej załogi łodzi podwodnej. Próbując odzyskać zaufanie towarzyszy, prowadzi własne śledztwo w sprawie prowokacji wojskowej. To naraziło cały świat na ryzyko nuklearnej apokalipsy. Teraz elitarny zespół bojowy musi zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec wojnie światowej. Muszą zrobić prawie niemożliwe, ponieważ główny rozkaz dowodzenia nie podlega anulowaniu.

O ile wiem, nigdy nie było żadnego francuskiego filmu mówiącego o okrętach podwodnych. A jeśli w przyszłości będzie taki, to nigdy nie będzie tak doskonały jak ten. Niemożliwy. Ten jest pierwszy i pozostanie najlepszy, niezależnie od innych funkcji. Z dumą wpisuje się w linię POLOWANIA NA RED OCTOBER lub Jamesa B. Harrisa BEDFORD INCIDENT, z udziałem Richarda Widmarka i Sidneya Poitiera, z odrobiną FAILSAFE Sida Lumeta. Świetne aktorstwo, montaż, reżyseria, z mnóstwem detali i dokładnością w każdej dziedzinie okrętów podwodnych. Porywający, zapierający dech w piersiach film z bardzo mroczną atmosferą i zakończeniem, którego hollywoodzki przemysł filmowy już nigdy nam nie zapewni. Idź po to. Jednak pewne błędy dotyczące odlewania. Ale kogo to obchodzi?

inż. Marcelina Sokołowska

Ekspert od dźwięku Chanteraide trzyma w swoich rękach życie swoich kolegów. Na pokładzie nowoczesnej łodzi podwodnej Titan mały błąd prowadzi do konfrontacji z tajemniczą łodzią podwodną. Ponieważ niebezpieczeństwo kolejnej wojny staje się zbyt realne, Tytan i jego załoga muszą uratować sytuację. Wolf's Call to pierwszy film fabularny scenarzysty Antonina Boudry'ego, pełen napięcia i pomysłowy thriller, w którym zbliżająca się globalna katastrofa rozgrywa się na mniejszą skalę i spoczywa na barkach kilku mężczyzn. Starannie dobierając swoje gorące młode gwiazdy, trio Omara Sy, Francois Civil i Reda Kateb, Boudry opiera się na relacji między trzema mężczyznami, rzucając bohaterów w kryzys życia. Minimalistyczna ścieżka dźwiękowa Tomandandy'ego ładnie wspiera rozległe podwodne sceny i klaustrofobiczne sekwencje w kabinie. Nic dziwnego, że film został przechwycony przez Netflix, ma ciekawą koncepcję, dobrze napisany i zagrany. WOLF'S CALL udowadnia, że ​​podwodny thriller na mniejszą skalę może być napięty i wciągający nawet przy bardzo ograniczonym budżecie.

inż. dr Maurycy Lewandowski

Gatunek filmów o łodziach podwodnych jest dość wyjątkowy we Francji, pamiętam tylko, że widziałem 40 lat temu René Clément „les Maudits” (ze wspaniałą sceną), naprawdę nie pamiętam innego francuskiego tytułu dotyczącego łodzi podwodnych. Nawet w Hollywood jest to rzadko wykorzystywany temat. I mamy okazję odkryć coś w rodzaju francuskiej produkcji Joela Silvera, ale bez Bruce'a Willisa czy innej wielkiej gwiazdy. I to jest fajne, cała obsada jest w porządku (Francis Lavil jako specjalny młody specjalista od akustyki), ale prawdziwa brawa dla reżysera Antonina Baudry i jego zespołu: pierwsza reżyseria, kompletna solidna i techniczna reżyseria, tragiczny suspens, nigdy nie widziany temat geopolityczny w kino francuskie. Dalej Panie Baudry, czekamy na pański następny film.

doc. Marianna Olszewska

Kiedy francuski okręt podwodny napotyka inny pojazd, człowiek od sonaru (francois civil) udowadnia, że ​​jest ekspertem w nasłuchiwaniu i identyfikacji sprzętu. Dzieją się dobre rzeczy, zdarzają się złe rzeczy. Kiedy grupa terrorystów wystrzeli pustą rakietę we Francji, oczywiście zemści się. W Rosji. Mimo że przywódcy rosji nie strzelali do Francji. Brzmi znajomo? Fabuła jest baaardzo podobna do doktora strangelove. Czy nie wprowadziliśmy żadnych procedur bezpieczeństwa od 1964 roku? W porządku. Mnóstwo dramatycznej, trzymającej w napięciu muzyki. Niektóre wady, jeśli ich poszukasz. Muszę się w to w coś kupić. Scenariusz i reżyseria: Antonin Baudry.

Małgorzata Pawłowska

Ten film przedstawia aktualną i realistyczną sytuację, z kodami większości ważniejszych filmów wysokobudżetowych. Obsada jest dobrze dobrana i ogólnie dobrze oddaje to, czego wielu oczekiwałoby od francuskiej marynarki wojennej. Ale moim zdaniem najbardziej udaną cechą filmu jest jego fabuła, wywodząca się ze współczesnych stawek, które rzadko widywałem w filmach wojskowych/taktycznych, które zamiast tego skupiają się na wydarzeniach historycznych z przeszłości lub bardziej naciąganych futurystycznych scenariuszach . Myślę, że to jest powód, dla którego ta historia jest tak fascynująca i dlatego osobiście uważam ten film za tak wciągający.

doc. doc. Marika Zielińska

Podobne filmy