Po eleganckiej ceremonii zaślubin w wystawnej posiadłości niezwykle zamożnego klanu Le Domas, łagodny pan młody Alex Le Domas informuje swoją błogą młodą pannę młodą Grace, że ceremonia jeszcze się nie skończyła, a przed nami jeszcze długa noc z nich. Niedługo, w ramach makabrycznej, wieloletniej tradycji rodzinnej, Grace będzie musiała rozegrać pozornie niewinną grę i ukryć się gdzieś w przepastnych korytarzach ogromnej posiadłości i labiryntowych korytarzach, aż do świtu. Teraz, niezależnie od tego, czy Grace jest gotowa, czy nie, uzbrojone po zęby Domazy idą po nią i zrobi się brzydko. Czy nowożeńcy kamieniołom przetrwa nieustanny atak paskudnych teściów z piekła?

Grace wkrótce poślubi najmłodszego członka bardzo zamożnej rodziny Le Domas. Ale dzieje się coś złowrogiego z tą rodziną… Cóż, główna idea filmu nie jest taka nowa, ale przedstawienie pomysłu, tempo i wykonanie Samary Weaving naprawdę podnosi ten film. Zabawne i napięte z komicznymi momentami, które pasują do gatunku, sprawią, że będziesz śledzić prawie wszystkie postacie w filmie. Również uznanie dla powolnej przemiany kostiumu panny młodej i zestawienia poprzednich ujęć ślubnych z tym, co dzieje się później, ponieważ pomaga to stworzyć poczucie więzi z Grace. Jeden z zabawnych filmów 2019 roku. 8/10.

Jędrzej Krajewski

Albo to jest? Od samego początku zdajemy sobie sprawę, że to coś więcej niż tylko prosta gra. Więc z tym, że przyćmiewa to następną część filmu (widz wyprzedza naszą główną bohaterkę/bohaterkę), to od aktorów i dialogu/skryptu zależy, abyśmy byli na nogach i sprawili, że mimo wszystko było to zabawne. Filmowi się to udaje. Myślę, że pod pewnymi względami mogło być jeszcze lepiej, ale ogólnie jest to naprawdę dobre. Postacie mają sens (we własnym wszechświecie), a historia jest wystarczająco spójna (nawet jeśli możesz się nie zgodzić z tym stwierdzeniem na końcu - myślę, że żart działa całkiem nieźle ... ale to ja). Na pewno nie dla osób o słabych nerwach...

doc. Gabriel Nowicki

Dla mnie był to jeden z najlepszych horrorów, jakie kiedykolwiek miałem! Bardzo trzymający w napięciu i przyjemny do oglądania przez cały czas! Samara Weaving jest mistrzowska w gatunku i absolutnie uwielbiam to, że w kilku częściach jest czarna komedia. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że jest to bardzo krwawe, nie to nie jest spoiler, tylko ostrzeżenie dla wrażliwych ludzi; dla fanów horrorów, którzy czekają na wspaniałą ucztę! Edytuj, ponieważ ta recenzja ma się tak dobrze, nazywam się Alex Nolan i chciałbym stać się bardzo znanym jak Roger Ebert!

inż. mgr Monika Sadowska

Zwiastun

Podobne filmy

Zagadka nieśmiertelności

The Hunger