Karla, młoda studentka medycyny, próbuje wyleczyć swojego brata Blake'a ze śmiertelnej choroby snu zwanej śmiertelną bezsennością rodzinną, w której nie możesz spać aż do śmierci. W jej dążeniu do leczenia go, ujawnia się bardziej złowieszczy powód jego stanu.

Teraz widzę wiele recenzji, które gadają o filmie, i musimy szanować opinie innych, ale ja, jako wielki fan horrorów, mogę ci powiedzieć, że jest o wiele lepszy, niż można by się spodziewać. Temat paraliżu sennego / deprywacji / demonów / nocnych koszmarów / jest odrobinę rzadziej używany w tym gatunku i nie jest tak bardzo wykorzystywany, jak powiedzmy, slasherzy czy zombie. Więc jest tu jeszcze trochę miejsca do poruszania się, części, które mogą wydawać się nowe, świeże, dlatego zawsze pilnuję takich produkcji, zobaczę, o co chodzi w najnowszych. Z pewnością Przebudzeni nie odbiega zbytnio od tematu, powiedziałbym, że to huśtawka i przebój, ale jestem całkiem pewien, że miał potencjał, by wywrzeć wrażenie poza parkiem. Jako horror i jako film o pozbawieniu snu wykorzystuje wiele frazesów, których można by się tutaj spodziewać, i wierzę, że mogliby osiągnąć znacznie więcej, gdyby spróbowali również trochę oryginalności, a nie tylko zdecydowali się . Niemniej jednak to przyzwoity wysiłek, film OK, od aktorstwa po reżyserię, wszystko ładnie się układa. Podobało mi się to na moją późną noc i polecam go innym. Twoje zdrowie!

mgr Wiktor Ostrowski

Ponadprzeciętny horror, który miał wystarczająco dużo napięcia i przerażających rzeczy, aby zapewnić mi rozrywkę. Zwroty akcji były interesujące, a wiedza o opętaniu przez demony była wystarczająco dobrze wykonana. Niektóre wizualizacje zostały wykonane dobrze i ogólnie ten film dobrze się prezentował. Główna bohaterka podejmuje studia medyczne, aby spróbować pomóc swojemu bratu, który w ogóle nie może spać. Jest zmotywowana do pomocy, ale są pewne zwroty akcji, które sprawiły, że było to dla mnie interesujące. Aktorstwo było ogólnie dobre, podobnie jak muzyka. Nie rozumiem, dlaczego ludzie narzekają na opętanie przez demony, wierzenia duchowe, egzorcyzmy itp. Tak właśnie jest. Wszystkie historie, które czerpią z demonicznego świata, są oparte na sprawach duchowych – o to chodzi – więc nie wiem, dlaczego ludzie na to narzekają. W końcu to film, więc traktować go jak science fiction? 6/10 warto i lepiej niż sugeruje ocena.

doc. mgr Kornelia Kaczmarczyk

Łatwa do naśladowania, liniowa fabuła, odpowiednia do oglądania jako rozrywka. Kolejny film o egzorcyzmach z banalną historią. Fabuła? tak. Polecane do obejrzenia? polegaj na swoim celu oglądania, rzucaj wszystkie wysokie oczekiwania, siedź spokojnie, ciesz się tym jako opowieścią i oglądaj.

Mateusz Zalewski

Zwiastun

Podobne filmy

Sinister