W uniwersum Lego Batman nadal chroni Gotham City i walczy z przestępczością. Podczas swojej ostatniej misji powstrzymania Jokera przed zniszczeniem miasta, ranił uczucia swojego arcyrywala, mówiąc mu, że nie jest tak ważny w jego życiu, jak mu się wydaje, co prowadzi Jokera do szukania na nim ostatecznej zemsty. Następnego dnia alter ego Batmana, Bruce Wayne, bierze udział w zimowej gali, która świętuje zarówno odejście komisarza Gordona na emeryturę, jak i objęcie funkcji nowego komisarza policji jego córki Barbary. policja do funkcjonowania bez konieczności Batmana. Bez ostrzeżenia Joker rozbija imprezę z innymi złoczyńcami miasta, z których wszyscy się poddają, z wyjątkiem Harley Quinn, która znika podczas zamieszania. Podejrzewając, że jego arcy-rywal coś knuje, Batman planuje ukraść projektor Supermana Strefy Widmowej, urządzenie, które może wygnać każdego do Strefy Widmowej, w której znajdują się jedni z najniebezpieczniejszych złoczyńców w wieloświecie Lego.

Nie byłem przygotowany na to, żeby to lubić. Mimo to wszystkie gagi widzenia, odniesienia do przeszłych postaci superbohaterów, rosną na tobie. Jest wiele zabawnych kwestii, a Batman jest totalnym, samoobsługowym palantem. Sprawa o adoptowaniu Robina to trochę za dużo. Ale świat stworzony z popularnych plastikowych zabawek jest niezwykły. To prawie przesada. Myślę, że obejrzę to jeszcze raz, gdzie mogę się zatrzymać i sprawdzić, co robili. Myślę, że ta franczyza radzi sobie znacznie lepiej, niż sobie wyobrażałem.

Adam Wieczorek

Uwielbiałem to, nawet jeśli twoje dziecko nie rozumiało żartu Dr. Who. Batman (Wiil Arnett), który mówi trochę jak Michael Keaton Batman, walczy ze wszystkimi superzłoczyńcami wszechczasów, w tym z Okiem Saurona, Lordem Voldemortem, Wicked Witch of the West, Gremlinami, gościem z Matrixa, Krakenem, Draculą, Królem Kong, Godzilla i Daleks. Batman musi też radzić sobie ze swoją samotnością, uczuciami i szczerością wobec siebie. Ralph Fiennes podkłada głos na Alfreda, a nie na Voldemorta... jak źle to było za pomyłkę. Podobało mi się, jak film satyryczny jest w wielu aspektach filmów o Batmanie i superbohaterach. Świetny scenariusz.

Bruno Przybylski

Dziwne, że byłby to film, który przygląda się 78-letniej historii Batmana i mówi... tak, to głupie, ŚWIĘTUJMY TO WSZYSTKO!!! Właściwie myślałem, że niektóre postacie w tym filmie to tylko żart, ale nie, naprawdę w komiksach o Batmanie był król przypraw, który chodził z keczupem i musztardą. ołówek! Najlepszy ze wszystkich był najbardziej kultowy złoczyńca z Batmana, Joker! Po prostu zamień słowo „nienawiść” na „miłość” i jest to romans między nimi, w którym Batman odmawia popełnienia, a Joker czuje, że jego „nienawiść” jest tylko jednostronna i zasługuje na coś lepszego, zabawny!!! Właściwie odwołują się do wszystkich batmanów z głupiego programu telewizyjnego z lat 60., bam i kapow, które pojawiają się w komiksach, gdy kogoś uderzy, jego ciemnej nocnej trylogii, nazwij to, tam jest ... a czasami nawet grają trochę materiału! Jeśli wiesz cokolwiek, naprawdę cokolwiek o Batmanie, to polecam obejrzeć ten film. wiek nie ma znaczenia. Jedyną wadą, o której mogłem pomyśleć, było to, jak szybko to szło z dowcipami, czasami chciałbym, żeby to zwolniło, ponieważ pojawia się kolejny, zanim nawet skończyłem śmiać się z poprzedniego dowcipu. 10/10 i tak za parodię, że nie żyjesz!

Konstanty Wasilewski

Byłem bardzo mile zaskoczony „The LEGO Movie”. Początkowo nie było pewności, czy film oparty na popularnych (i ponadczasowych) zabawkach dla dzieci sprawdzi się, ale ostatecznie okazał się jednym z najlepszych filmów animowanych tego roku i jednym z najbardziej rozrywkowych. „The LEGO Batman Movie” był widziany z większymi oczekiwaniami, wiedząc, czego się spodziewać i będąc kimś, kto bardzo lubi Batmana i był tak samo dobry, jeśli nie lepszy. Jego jedyną przeszkodą jest ostatnie pół godziny lub coś koło tego, co tonalnie (z rzeczami nabierającymi bardziej dramatycznego i ciemniejszego tonu) wydawało się zbyt dalekie od reszty filmu i nie tylko straciło impet, ale także było nieco przesadzone. Mając to na uwadze, „The LEGO Batman Movie” był czystą przyjemnością dla fanów Batmana i superbohaterów, każdy, kto kochał „The LEGO Movie” i chce zobaczyć świeże spojrzenie na Batmana i superbohaterów, nie będzie rozczarowany. Podobnie jak w „The LEGO Movie”, animacja jest naprawdę pierwszorzędna, żywe, ale dynamiczne kolory są niezwykle żywe do tego stopnia, że ​​sprawiają, że oczy błyszczą, tła są nieskazitelnie zaprojektowane, postacie wyglądają wyjątkowo dobrze w formie Lego i wiele. wizualizacje, zwłaszcza w akcji, są bardzo pomysłowe. Jest tam jasna i przewiewna ścieżka dźwiękowa, która pięknie uzupełnia The Lego Movie, wiele z nich jest bardzo chwytliwych z odrobiną humoru, a jednocześnie daje miejsce na bardziej subtelny akcent. Scenariusz znów pęka od pomysłowych werbalnych i wizualnych gagów, podczas gdy jest tu ostry dowcip, zgryźliwe dialogi oraz gęste i szybkie dowcipy, które trafiają w sedno. Wiele z nich jest zabawnych i sprawia, że ​​film jest jednym z najbardziej rozrywkowych w 2017 roku, ale to coś więcej niż tylko komedia. Jest w nim dużo przejmującego serca, przebojowej akcji i inspirujących wiadomości. To, co sprawia, że ​​„The LEGO Batman Movie” jest szczególnie dobre, to to, jak wygląda na celebrację Batmana, podczas gdy z radością wyśmiewa się z poprzednich wcieleń i jego początków. Fabuła jest dynamiczna i energetyczna, z dużą dozą humoru i serca. Jest tu wiele postaci, ale nie za dużo, postacie (bohaterowie i złoczyńcy) mają swoje zabawne dziwactwa i osobowości, ale film naprawdę pozwala odpowiednio się nimi zaopiekować. Praca z głosem jest wzorowa, z doskonałymi zwrotami od Willa Arnetta i Ralpha Fiennesa oraz aktorów, którzy na papierze brzmiały zupełnie niewłaściwie, ponieważ ich role faktycznie je przybijały (Zach Galifianakis mógł z łatwością być katastrofą jako Joker, ale był zarówno zabawny, jak i groźny, Michael Cera jest również najbardziej lubiany od dłuższego czasu). Podsumowując, wspaniały, idealny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a także rozkosz dla fanów Batmana/superbohatera. 9/10 Bethany Cox

Marta Jakubowska

Zwiastun

Podobne filmy