Informacje o filmie

Starr Carter to 16-letnia czarnoskóra dziewczyna, która mieszka w fikcyjnej, głównie biednej czarnej dzielnicy Garden Heights, ale uczęszcza do zamożnej, głównie białej prywatnej szkoły Williamson Prep. Po tym, jak broń wybucha na imprezie, na której Starr bierze udział w jeden weekend, Starr zostaje odwieziona do domu przez swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, Khalila. W drodze do domu zatrzymuje ich biały policjant. Oficer ma Khalila, który jest czarny, wysiada z samochodu; będąc na zewnątrz samochodu, Khalil sięga do swojego samochodu przez otwarte okno po stronie kierowcy, aby sprawdzić Starr i podnosi szczotkę. Oficer, myśląc, że Khalil podniósł broń, oddaje trzy strzały w Khalila, zabijając go. Śmierć Khalila staje się ważnym wydarzeniem w ogólnokrajowych wiadomościach. Tożsamość Starra jako świadka jest początkowo utrzymywana w tajemnicy przed prawie wszystkimi spoza rodziny Starra – pozostawiając dwie najlepsze przyjaciółki Starr, Hailey Grant i Mayę Yang oraz białego chłopaka Starr, Chrisa, którzy wszyscy razem uczęszczają do Williamson Prep, wszyscy nieświadomi związku Starra z Historia z wiadomości. Konieczność dochowania tego sekretu jest dla Starra ważna, podobnie jak jej potrzeba oddzielenia osobowości Williamsona i Garden Heights.

Biorąc pod uwagę wszystko, co dzieje się w Ameryce z Georgem Floydem, dziś wieczór był ciężki. Nie będąc ze Stanów Zjednoczonych, sytuacja stała się jeszcze bardziej realna z tym, co dzieje się w Ameryce. Ten film jest potężny i naprawdę dobry! Przekazuje dokładnie, co dzieje się w mediach społecznościowych i w prawdziwym życiu w danej chwili. To dokument z prawdziwego życia i bardzo ważne jest, aby go obejrzeć.

doc. dr Tymon Szczepański

Zwracam uwagę na bardzo dużą liczbę jednogwiazdkowych recenzji filmu, który był grany tylko na festiwalach – hmm, to ciekawe. O co to mogło być? Dla przypomnienia (i nie jestem docelową publicznością filmu) jest to dość wyrafinowany film dla młodzieży, mieszanka romansów nastolatków, kobiecej samodzielności i polityki Black Lives Matter. Tematyka żucia – przemoc policji, nieświadomy rasizm uprzywilejowanych białych, podziały w czarnej społeczności – jest traktowana dość ciekawie. Są sztuczki, ale mimo wszystko jest bardzo dobrze zrobione i podejrzewam, że będzie hitem.

mgr Natalia Pawlak

Zwiastun

Podobne filmy